لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۵۱

نشست 5+1 درباره ایران آغاز شدوزیران خارجه آلمان، آمریکا، بریتانیا، چین، روسیه، و فرانسه، نشست خود در برلین را برای تبادل نظر درباره احتمال تشدید تحریم و مجازات ِ جمهوری اسلامی آغاز کرده اند . کاندولیز رایس وزیر خارجه آمریکا، امروز (سه شنبه دوم بهمن ماه) پیش از آغاز این جلسه گفت :پیش بینی نمی کند که بر سر متن نهائی پیش نویس قطعنامه یی در این زمینه در نشست امروز به توافق برسند.
خانم رایس افزود: هرچند مدیران کل وزارت خانه های خارجه این کشورها در مذاکراتی که تاکنون انجام شده ، پیشرفت های داشته اند اما هنوز تا دستیابی به توافق نهائی، مسیری وجود دارد که باید تا پایان طی شود .
والتر اشتاین مایر ، وزیر خارجه آلمان نیز گفت : نمی تواند بگوید که در پایان نشست امروز به توافق نهائی در این زمینه دست خواهند یافت اما او بسیار خوش بین است که به نتایجی خواهند رسید و به جمهوری اسلامی نشان خواهند که جامعه بین المللی از جمله روسیه و چین در این باره متحدند. همزمان با آغاز این نشست شماری از ایرانیان، که عمدتاً از سازمان مجاهدین خلق بودند، در برابر ساختمان محل این نشست، در مخالفت با احتمال دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری تولید سلاح هسته یی دست به تظاهرات زدند.
XS
SM
MD
LG