لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۱۴

سفیرآمریکا: دیدار احمدی نژاد از عراق اهمیت چندانی نداردرایان کراکر، سفیر آمریکا در بغداد، امروز (پنجشنبه چهارم بهمن ماه)، با مقصر دانستن جمهوری اسلامی در به تاخیرافتادن ِ مذاکرات دو جانبه واشینگتن و تهران بر سر عراق، گفت: آمریکا آمادگی خود را در این زمینه به مسوولان ِ دولتی ِ عراق اعلام کرده است، و آن ها نیز ایران را مطلع کرده اند، اما جمهوری اسلامی ناگهان، و بر پایه دلایلی نا معلوم، در این باره سکوت کرده است.
قراربود این مذاکرات در ماه دسامبر گذشته انجام شود ولی بدلیل آن چه مسوولان آمریکایی مشکلات برنامه ریزی اعلام کردند، برگزار نشد.

سفیر واشینگتن در بغداد، همزمان، با اشاره به سفر احتمالی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی به بغداد و تاثیر آن، آن را دارای اهمیت چندانی ندانست و گفت: " صِرف انجام گرفتن ِ چنین دیداری هایی، و حرفها یی که در ضمن ِ آن زده می شود مهم نیست؛ آن چه مهم است عمل کردن به آن حرف هاست."

وزارت خارجه عراق ، دیروز اعلام کرد که جلال طالبانی ، رئیس جمهوری آن کشور از همتای ایرانیش محمود احمدی نژاد، دعوت کرده است از عراق دیدن کند وآقای احمدی نژاد نیز این دعوت را پذیرفته است. یکی از مشاوران آقای احمدی نژاد نیز به خبر گزاری رویتر گفته بود که " مسوولان دولتی جمهوری اسلامی نیز از این دعوت آگاهند اما هنوز تاریخی برای انجام گرفتن ِ این دیدار تعیین نشده است. "
XS
SM
MD
LG