لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۱۸

غیرت: حکم لغو امتیاز "زنان" ابلاغ نشدهفریده غیرت وکيل مجله "زنان" می گوید: دستور لغو امتياز این نشريه هنوز ابلاغ نشده و هرزمانی که آن را دریافت کنند ، قانوناً به آن پاسخ خواهند داد.
فريده غيرت در جلسه یی که روز گذشته (سه شنبه شانزدهم بهمن ماه)، در انجمن صنفی روزنامه نگاران ايران برپا شده بود، افزود: خبر لغو امتیاز ماهنامه "زنان" را درخبرگزاری "فارس" دیده اند ولی به خود این نشریه و خانم شهلا شرکت مدیر مسوول آن، هنوز اخطاری در این زمینه داده نشده است . وکیل ماهنامه "زنان" یادآور شد: "بفرض هم که این نشریه مرتکب تخلفی شده باشد، هيات نظارت بر مطبوعات اساساً حق لغو امتياز نشریات را ندارد."
هیات نظارت بر مطبوعات ایران، وابسته به وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، اخیراً در اطلاعیه یی که خبرگزاری های دولتی و نیمه رسمی ایران منتشر کردند، با اعلام خبر لغو امتیاز ماهنامه "زنان"، علت آن را "رویکرد تند فمینیستی و تخریب وجهه بسیج" در آن ماهنامه اعلام کرده بود. بگفته شماری از مخالفان دولت محمود احمدی نژاد، انتشار گزارشی زیر عنوان "کشته می شوند تا بکشند"، درباره زنان داوطلب ِ انجام دادن عملیات انتحاری، علت اصلی لغو امتیاز ماهنامه "زنان" است
XS
SM
MD
LG