لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۵۱

مظاهری: متحدان آمریکا در منطقه مخالف تحریم تهران اند


طهماسب مظاهری، رئيس كلٌ بانك مركزی ایران ، با شيخ احمد بن محمد آل خليفه، وزير دارايی بحرين ديدار كرد. بگزارش خبرگزاری ایرنا، دو طرف در حاشيه اولين اجلاس "هيات مشورتی عالی صندوق همبستگي بانك توسعه اسلامی" در منامه، پایتخت سلطان نشین بحرین، درباره روابط دو جانبه و اهمیت همکاری در زمینه بانکداری اسلامی گفت و گو کردند.
رئیس کل بانک مرکزی ایران، همچنين، با رئيس كل بانك مركزی و رئيس اتاق صنايع و بازرگانی بحرين دیدار كرد. آقای مظاهری پس از این دیدارها به خبرگزاری ها گفت: متحدان آمریکا در منطقه، همچون بحرین و امارات متحده، از آن چه بگفته او "تروریسم مالی واشنگتن " برای آسیب زدن به نظام بانکی جمهوری اسلامیست، حمایت نمی کنند. مذاکرات رئیس کل بانک مرکزی ایران با وزیر دارایی ومسوولان بانکی بحرین همچنین در حالی انجام می شود که خبرگزاری ها اخیراً بنقل قول از دو تن از مسوولان بانک بحرینی " اهلی یونایتد"، گزارش دادند که این بانک، بدلیل تحریم های آمریکا، کلیه معاملات خود را با جمهوری اسلامی متوقف کرده است.
برپایه همین گزارش ها، بانک"اهلی یونایتد" در سال ۲۰۰۴ میلادی در سرمایه گذاری مشترک با بانک های ملی و صادرات جمهوری اسلامی، بانکی با نام "فیوچر" تاسیس کرد که اکنون روشن نیست بر سر آن چه خواهد آمد.
XS
SM
MD
LG