لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۳۰

انتشار نامه خانواده های دانشجویان زندانی دانشگاه امير کبير


خانواده های سه دانشجوی در بند دانشگاه امير کبير با انتشار نامه ای سرگشاده به رييس قوه قضاييه خواستار رعايت قانون در خصوص فرزندانشان شده اند.
خانواده های مجيد توکلی، احسان منصوری و احمد قصابان در اين نامه که آن را رنجنامه ناميده اند، خطاب به آيت الله هاشمی شاهرودی نوشته اند:« اکنون نزديک به يک سال است که فرزندانمان به جرمی که دادستان مدعی آن بوده و دادگاه آن را نپذيرفته در زندان بسر می برند. در آستانه نوروز که همه مسوولين و کارگزاران در پی رضايت خالق و کارگشايی مخلوقند، نبايد شما به عنوان سکاندار قوه قضاييه، انديشه ای بر اين کار روا داريد؟»
در ادامه اين نامه آمده است:« در شرايطی که زندانيان مواد مخدر و خطرناک را با قرار وثيقه آزاد می کنند، چگونه می توان پذيرفت که با وجود اخذ وثيقه از اين دانشجويان ِ در حال تحصيل، آنان را آزاد نمی کنند.»
اين سه دانشجوی دانشگاه امير کبير از ارديبهشت ماه تا کنون به اتهام چاپ و توزيع نشريات دانشجويی که مقامات جمهوری اسلامی می گويند در آنها به مقدسات اسلام توهين شده است، در زندان هستند.
دانشجويان هر گونه ارتباطی با اين نشريات را رد کرده و می گويند لوگوی نشريات جعل شده است.
اين دانشجويان در دادگاه از اتهامات خود تبرئه شده اند و با وجود پرداخت وثيقه های ۸۰ ميليون تومانی تا کنون آزاد نشده اند.
پيشتر نيز خانواده های اين دانشجويان در نامه هايی به رييس قوه قضاييه از شکنجه شدن، اقرار تحت فشار و نگهداری آنها در سلول های انفرادی خبر داده بودند.
XS
SM
MD
LG