لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۴۲

واکنش جمهوری اسلامی به سخنان سرکوزی در باره تهدید موشکی ایران


جمهوری اسلامی ایران نسبت به سخنان رییس جمهور فرانسه در باره اینکه توان موشکی ایران تهدیدی است برای اروپا، واکنش نشان داد.


محمد علی حسينی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران روز شنبه، با محکوم کردن اظهارات نیکلا سرکوزی رییس جمهوری فرانسه سخنان وی را واهی و در راستای «اهداف افراط گرايان آمريکايی» دانست.


محمد علی حسينی، ایجاد ارتباط میان پیشرفت موشکی ایران و تهدید سایر کشور ها را یک قرینه سازی نابجا و بی اعتبار دانست و گفت: ايران «همواره کانون صلح طلبی» و «ثبات» در منطقه بوده و رويکرد سياست خارجی اين کشور «کاملا با موازين بين المللی منطبق است».


نيکلا سارکوزی، رييس جمهوری فرانسه، روز جمعه، جمهوری اسلامی را تهديدی برای امنيت اروپا دانست، وگفت: «همه بايد متوجه باشند که موشک های دارای کلاهک های هسته ای کشورها، حتی اگر از اروپا دور باشند، توانايی رسيدن به اروپا را در کمتر از نيم ساعت خواهند داشت.»


رييس جمهوی فرانسه افزوده بود: «امروزه، تنها قدرت های بزرگ، دارای چنين توانايی هستند اما کشورهايی در آسيا و خاورميانه، به سرعت در حال افزايش توان خود در اين زمينه اند و من، به ويژه، ايران را در نظر دارم که به سرعت سرگرم افزايش توان موشکی خود است، در حالی که سوء ظن جدی نيز درباره برنامه هسته ای آن کشور وجود دارد.»


XS
SM
MD
LG