لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۳۴

دور جدید گفت و گوهای هسته یی در تهران آغاز شدهیأت سه نفره بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بریاست اولی هاینونن، معاون مدیرکل آن آژانس، که به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر امروز، دوشنبه، گفت وگوهای خود را با مسوولان جمهوری اسلامی آغاز کرد.


پیش از این، خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به نقل قول از مقامی که نامش فاش نشده، محور این دور از مذاکرات جمهوری اسلامی و "آژانس" را رسیدگی به گزارش سازمانهای اطلاعاتی غربی درباره ادامه مطالعات نظامی هسته یی در ایران اعلام کرده بود اما محمدعلی حسینی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روز گذشته در نشست خبری خود این موضوع را بی پایه خواند.

همزمان، والنتین سوبولوف، کفیل مقام دبیری شورای امنیت ملی روسیه نیز شب گذشته وارد تهران شد و گفت وگوهای خود را با سعید جلیلی، همتای ایرانیش، آغاز کرد.


بگزارش خبرگزاری فارس سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ، امروز پس از دیدار با دبیر موقت شورای امنیت ملی روسیه گفت : تهران بزودی بسته پيشنهادی خود را ارائه خواهد داد. آقای سعیدی ، بدون اشاره به چند و چون این بسته، افزود که كليات اين " ايده " با آقای سوبولوف در میان گذاشته شده است.
XS
SM
MD
LG