لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۱:۰۶

انصراف نمايندگان معترض درمجلس از شکايت ازمحمد خاتمی


به گفته محمد حسين ابوترابی، نايب رئيس مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری مهر، شماری از نمايندگان مجلس، تذکر ديروز خود را به وزير اطلاعات جمهوری اسلامی درارتباط با سخنان محمد خاتمی، رئيس جمهوری سابق ايران پس گرفته اند.


حسين ابوترابی افزوده : تعدادی از نمايندگان براساس اخبار منتشر شده در برخی از خبرگزاری‌ های بيگانه، يادداشتی را تهيه و به هيئت رئيسه مجلس جهت قرائت در صحن علنیارايه داده بودند که با توجه به اخباری که امروز به دست آنها رسيد، دريافتند که تحليل و برداشت خبرگزاری‌ های بيگانه از سخنان آقای خاتمی اشتباه بوده است.


آقای خاتمی خود امروز در موسسه پژوهشی باران، گفت که سخنان او تحريف شده و در داخل کشور نيز برای تخريب او، که وی انتظار دارد درآينده بيشتر نيز شود، به وی حمله می شود.


محمد خاتمی توضيح داده است که هرگز منظورش آن نبوده که جمهوری اسلامی در خارج دست به اعمال تروريستی می زند و يا می خواهد انقلاب خود را صادر کند بلکه می خواسته است بگويد که جمهوری اسلامی بايد "الگو سازی" کند واگربتواند نظامی را بسازد که درآن آزادی وجود داشته باشد، اقتصاد کشور پيشرفته وعدالت در آن پياده شده باشد، در آنصورت جايگاه ملت ايران در جامعه بين المللی افزون ترمی شود، واين به معنای «صدور انقلاب» است.


XS
SM
MD
LG