لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۱۰

حزب الله لبنان با حمله به شبکه تلويزيونی سعد حريری آنرا تعطيل کرد


در ادامه درگيری های سه روز لبنان، افراد مسلح حزب الله با اشغال شبکه تلويزيونی المستقبل وابسته به سعد حريری، آنرا تعطيل کردند. برپايه گزارش ها هم اکنون ارتش لبنان در اطراف ساختمان اين شبکه تلويزيونی مستقر شده است. افراد حزب الله همچنين بر بخش های وسيعی از بيروت مسلط شده اند.


درگيری های سه روز گذشته که تاکنون ده کشته و شماری زخمی برجای گذاشته، پس از سخنرانی ويدوئی ديروز شيخ حسن نصرالله ، رهبر حزب الله لبنان شدت گرفت. شيخ حسن نصرالله، تصميم دولت را برای مسدود کردن شبکه تلفنی و ارتباطات برپا شده توسط حزب الله ، محکوم و آنرا به توصيه آمريکا و اسرائيل دانست. شيخ نصرالله گفت که اين شبکه تلفنی خصوصی از مهمترين سلاح های حزب الله در پيروزی در جنگ عليه اسرائيل و برای تامين امنيت سران و فرماندهان حزب الله بوده است.


رهبر حزب الله لبنان همچنين با محکوم کردن برکناری رئيس امورامنيتی فرودگاه بيروت افزود که دولت می خواهد اين فرودگاه را به محل رفت وآمد جاسوسان تبديل کند.


دولت لبنان روز دوشنبه رئيس امورامنيتی فرودگاه بيروت را به اتهام ارتباط با حزب الله از کار برکنار کرد. همچنين شبکه تلفنی و ارتباطات خصوصی حزب الله راغير قانونی و مغاير با امنيت اين کشور اعلام کرد.


XS
SM
MD
LG