لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۲۳

ايران مذاکرات اخیربا آژانس بين المللی انرژی اتمی را سازنده خواند


علی اصغر سلطانيه، نماينده جمهوری اسلامی درآژانس بين المللی انرژی اتمی ، مذاکرات اخير هيات نمايندگی اين آژانس در تهران را ، مباحث فنی و کارشناسی خوانده و گفته است که اين مذاکرات در فضايی مثبت و سازنده انجام شد.


آقای سلطانيه افزوده که نتايج اين مذاکرات در گزارش مدير کل آژانس منعکس خواهد شد اما در عين حال بنظر می رسد که محمد البرادعی خواهد گفت که هنوز نمی تواند درباره ماهيت غير نظامی برنامه هسته ای ايران اطمينان دهد.


هيات آژانس بين‌المللی انرژی اتمی پس از سه روزگفتگو با مسئولان سازمان انرژِی اتمی ايران و مقام هائی از وزارتخارجه جمهوری اسلامی، چهارشنبه شب تهران را ترک کرد. اين سومين دور مذاکرات هيات آژانس با مقام های ايران در تهران در سه هفته گذشته بود.


محمد البرادعیT مدير کل آژانس بين المللی انرژی اتمی تازه ترين گزارش خود را درباره برنامه هسته ای ايران دوم ماه ژوئن- سيزدهم خرداد- به شورا ی حکام اين آژانس و شورای امنيت سازمان ملل ارائه خواهد داد.


ايران موافقت کرده است که تا پايان ماه مه، به پرسش های آژانس درباره اطلاعات تازه ارائه شده به آن، که گفته می شود حاکی ازتلاش جمهوری اسلامی برای دستيابی به سلاح هسته ای است، پاسخ دهد.


XS
SM
MD
LG