لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۹

کاندالیزا رایس در گفتگو با رادیوفردا گفت حاضربه ملاقات با همتای ایرانی خود است


کاندالیزا رایس، وزیر خارجه امریکا ضمن بازدید از رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی در پراگ، در گفتگویی اختصاصی با رادیوفردا گفت بن بست پیش آمده بر سر برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران از طریق دیپلماتیک قابل حل است. وزیرخارجه امریکا همچنین گفت حاضر است در هر زمان و هر مکانی با همتای ایرانی خود ملاقات و گفتگو کند.


خانم رایس در پاسخ به این پرسش رادیو فردا که احتمال حمله امریکا یا اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران چقدر است گفت جرج بوش صراحتا اعلام کرده که مساله برنامه و تکنولوژی هسته ای ایران، از طریق دیپلماتیک قابل حل است و این موضوعي است که روی آن تاکید و کار می شود:
وزیرخارجه امریکا افزود غنی سازی اورانیوم که می تواند به قابليت تولید سلاح اتمی منجر شود، مشکل اصلي با برنامه اتمی ایران است.


به گفته کاندالیزا رایس، برخورداری از تکنولوژی صلح آمیز هسته ای، حق ایران است و جامعه بین الملل نیز برای کمک به ایران در این راه پیشقدم شده است.


اظهارات کاندالیزا رایس، وزیر خارجه امریکا در رادیو اروپای آزاد/ رادیوآزادی در حالی ایراد شد که روز سه شنبه، علی شیرازی، نماینده رهبر جمهوري اسلامي در نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی گفت در صورت هر گونه حمله به تاسیسات هسته ای ایران، تهران ابتدا تل آویو، و سپس ناوگان امریکا در خلیج فارس را هدف حمله قرار مي دهد.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG