لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۵۳

«نقل قول احمدی نژاد از رهبر تایید می شود»


در پی بحث و بگو مگوهایی که بدنبال گفته های محمود احمدی نژاد در دفاع از سه وزیر پیشنهادی خود در مجلس شورای اسلامی، از روز گذشته دررسانه ها و مجلس ایران در گرفته است، دفتر آیت الله خامنه یی، در اطلاعیه یی، توضيحاتی داده و گفته است که مضمون آن چه رئیس جمهوری از قول رهبر جمهوری اسلامی در مجلس نقل كرده، با گفته های آیت الله خامنه یی، که همان «عدم مخالفت» او با وزیر پیشنهادیست، همخوانی دارد.

این اطلاعیه دفتر آیت الله خامنه یی ظاهراً در پاسخ به یادداشت امروز حسین شریعتمداری، مدیر مسوول روزنامه کیهان نوشته شده است. حسین شریعتمداری در این یادداشت ضمن اعلام حمایت خود از آقای احمدی نژاد، نوشته است که نقل قول رئیس جمهوری از آیت الله خامنه یی با تحریف همراه بوده است. محمود احمدی نژاد دیروز در مجلس گفت که درمذاکراتی که با آیت الله خامنه یی داشته است، رهبری نیز با وزیران پیشنهادی او موافقت كرده و گفته است «برويد برای رأی آوری آنها تلاش كنيد». حسین شریعتمداری می گوید: «همین نقل قول سبب شد تا بیشترنمايندگان مجلس، كه خود را مطيع و مريد رهبری می دانند، اگرهم نگاه و نظر منفی داشته اند، آن را کنار بگذارند و رأی مثبت دهند.»
آقای شریعمتداری می افزاید: آیت الله خامنه یی نگفته است که با علی کردان، نامزد محمود احمدی نژاد برای احراز مقام وزیر کشور «موافقت دارم» بلکه گفته است: که «مخالفتی ندارم.» حسین شریعتمداری پا را از این هم فرا تر گذاشته و به ضرورت تجدید رای گیری درباره صلاحیت علی کردان اشاره کرده است.

از سوی دیگر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم امروز(چهارشنبه شانزدهم مرداد) در گفته هایی که سایت خبری تابناک از آن با صفت «عجیب» یاد کرده، تایید صلاحیت سه وزیر پیشنهادی آقای احمدی نژاد در مجلس را از روی مصلحت دانسته و افزوده است: "مجلس با آگاهی به وجود برخی نقائص در کار ‏وزیران پیشنهادی، برای این که حمایت خود را از دولت نشان ‏دهد، وبدلیل مصلحت اندیشی، به آنها رأی اعتماد داد.‏»
XS
SM
MD
LG