لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۵

باراک اباما، معاون خود را در رقابت هاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا برگزيد


در پي معرفي سناتور جو بايدن، به عنوان معاون باراک اباما، نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري آمريکا، آنها روز شنبه براي نخستين بار به طور مشترک در ايالت ايلينوي و در يک تجمع حضور يافتند.


اباما در این تجمع از سناتور بایدن که رياست کميته روابط خارجي مجلس سناي آمريکا را به عهده دارد به عنوان مردی شایسته با سوابق برجسته یاد کرد.


جو بایدن 65 ساله، که با 35 سال سابقه در سنای آمریکا از باسابقه ترين سناتورها محسوب مي شود در گردهمايی روز شنبه با یادآوری جملاتی از آبراهام لینکُلن رییس جمهور پیشین آمریکا ، برحمایت خود از اباما تاکید کرد.


سناتور بایدن گفت:


پرزیدنت لینکولن زمانی به ما توصیه کرد، بر جایی مطمئن قدم بگذارید تا پایدار بمانید.


امروز احساس می کنم بر جایی مطمئن پای نهاده ام و افتخار می کنم، که در کنار رییس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا، باراک اوباما ایستاده ام.


کنوانسيون يا گردهمايي بزرگ حزب دمکرات آمریکا که فردا دوشنبه در شهر دنور Denver و به مدت سه روز برگزار مي شود رسما اباما و بایدن را به عنوان نامزدهای این حزب در انتخابات برای مقام ریاست جمهوری و معاونت آن معرفي مي کند.


در اردوی جمهوری خواهان، جان مک کین John McCain ، نامزد این حزب قرار است معاون خود را در کنوانسیون جمهوری خواهان که در ماه سپتامبر ماه آینده میلادی برگزار مي شود معرفي کند.


XS
SM
MD
LG