لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۱۴

واکنش جامعه بین المللی به رویدادهای غزه


حمله هوایی ارتش اسرائیل به غزه واکنش سازمان ها، مقام ها و دولت های مختلف جهان را برانگیخته است.


ستاد ارتش اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرد که به آنچه "عملیات علیه ترور" توصیف کرده است تا جایی که لازم باشد، ادامه می دهد و در صورت لزوم آن را گسترش و شدت خواهد بخشید.


سازمان جهاد اسلامی در واکنش به این حمله گفت به همه رزمندگانش دستور داده است به کشتار اسرائیل پاسخ دهند. و شاخه مسلح حماس گفت چنان درسی به دشمن خواهد داد که هرگز آن را فراموش نکند.


محمود عباس رئیس دولت فلسطینی از اسرائیل خواست هرچه زودتر به این تهاجم پایان دهد و نیز از جامعه جهانی خواستار میانجیگری شدسخنگوی کاخ سفید گفت برای آن که این عملیات پایان یابد حماس باید راکت پرانی به اسرائیل را متوقف کند. او افزود، حماس اگر می خواهد در آینده مردم فلسطینی نقشی داشته باشد باید از فعالیت های تروریستی دست بردارد. آمریکا در عین حال از اسرائیل خواست در حمله به مواضع حماس از قربانی کردن شهروندان احتراز کند.سخنگوی خاویر سولانا، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با ابراز نگرانی شدید از رویداد های غزه خواستار آتش بس فوری و حفظ خونسردی همه طرف های درگیر شد.


عمر موسا دبیرکل اتحادیه عرب گفت ما شاهد نمایشی هستیم که طرح آن بدقت تهیه شده است. ما با فاجعه ای انسانی روبرو هستیم.


سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی نیز حملات به گفته او "رژیم صهیونیستی" را به شهروندان غزه محکوم کرد. او حمله به مردم بیگناه را غیر قابل قبول و نابخشودنی دانست.


فرانسه روسیه، بریتانیا و مصر نیز به نوبه خود خواستار توقف فوری این حملات شده اند.


XS
SM
MD
LG