لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۵۸

بهترین هوادار فوتبال جهان؛ مادری که چشم فرزند نابینای خود شد


سیلویا گروکر در مراسم دریافت جایزه بهترین هوادار فوتبال سال ۲۰۱۹ فیفا در کنار نیکولاس، فرزندش

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا جایزه بهترین هوادار فوتبال سال ۲۰۱۹ خود را به مادری به نام سیلویا گرکو اهدا کرد که گزارشگر بازی‌های محلی فوتبال برای پسر نابینای خود است.

در بیانیه کوتاه فیفا برای اهدای این جایزه، آمده که فوتبال به «همه» تعلق دارد و «هیچ‌کس این موضوع را بهتر از سیلویا گرکو نمی‌فهمد که عشق همه زندگی خود به فوتبال» را به به نیکولاس، فرزندش که هم نابینا است و هم اوتیستیک، منتقل کرده است.

او علاقه شدید خود به تیم فوتبال پالمیراس برزیل را هم به فرزندش منتقل کرده و هنگام بازی‌های محلی این تیم، آنها را برای نیکولاس، گزارش می‌کند.

خبر گزارشگری این مادر برای فرزندش وقتی همه‌گیر شد که در یکی از بازی‌های تیم پالمیراس، فرد یا افراد ناشناسی از روایت کردن سیلویا برای نیکولاس، فیلمبرداری کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی پخش کردند.

به گزارش رویترز، خانم گرکو به رادیوی سی‌بی‌ان در سائوپائولو گفته که اصلا متوجه ویدیوگرفتن از گزارشگری‌اش برای نیکولاس نشده و بعد از ترک استادیوم، فهمیده که همه درباره آنها حرف می‌زنند.

او گفته این بار اول نبود و وی و پسر ۱۱ ساله‌اش، دست‌کم ماهی یک‌بار به استادیوم می‌روند و بازی‌های تیم مورد علاقه‌شان را تماشا می‌کنند.

سیلویا گرکو خود در این زمینه می‌گوید:‌ «من همه جزئیات محیط و ظاهر بازیگران را برای نیکولاس روایت می‌کنم. اینکه موهایشان را رنگ کرده‌اند یا نه، پیراهن آستین‌بلند پوشیده‌اند یا آستین کوتاه و حتی رنگ کفش‌هایشان را.»

به گفته او، «گزارش گل‌ها یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌ها است. فرزندم همه چیز را احساس می کند؛ از جا بلند می‌شود، شادمانی می‌کند و بالا و پایین می‌پرد. او به بچه دیگری تبدیل می‌شود. من چشم‌های نیکولاس هستم.»

فیفا معتقد است رابطه گرم و الهام بخش این مادر و پسر، عشق به فوتبال را محکم‌تر می‌کند وبه همین دلیل سیلویا گرکو، استحقاق دریافت جایزه بهترین هوادار فوتبال این فدراسیون در سال ۲۰۱۹ را دارد.

دیدن نظرات (۱۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG