لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۱۴

مقابله با استرس در دوران شیوع کرونا


چگونه می‌توان با استرس در دوران شیوع کرونا مقابله کرد؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

چگونه می‌توان با استرس در دوران شیوع کرونا مقابله کرد؟

در دوره بحران، طبیعی است که احساس غم، سردرگمی، ترس یا عصبانیت کنید.
در این شرایط گفت‌وگو با افراد مورد اعتماد، راه‌گشاست.

اگر باید در خانه بمانید، یک سبک زندگی سالم برگزینید؛ رژیم غذایی مناسب، خواب، نرمش، و ارتباط با عزیزان‌تان در خانه، یا از طریق ایمیل و تلفن با دیگر اعضای خانواده و دوستان‌تان.

برای مواجهه با احساسات‌تان، سراغ مصرف الکل و مواد مخدر، یا کشیدن سیگار نروید.
اگر احساس درماندگی می‌کنید، با یک مشاور یا روانکاو صحبت کنید. برای این کار برنامه داشته باشید که کجا باید بروید و چطور در شرایط مورد نیاز، به پزشک یا روان‌درمانگر دسترسی داشته باشید.

اطلاعات درست را جمع‌آوری کنید؛ اطلاعاتی که به شما کمک می‌کند ارزیابی درستی از مخاطرات داشته باشید تا بتوانید اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنید. منابع معتبری بیابید که می‌شود به آنها اعتماد کرد، مانند وب‌سایت سازمان جهانی بهداشت، یا نهادهای بهداشتی محلی یا کشوری.

نگرانی‌ها و هیجان‌های خود را با تقلیل زمانی که صرف دیدن یا شنیدی خبرهای ناامیدکننده می‌شود، کاهش دهید.

مهارت‌هایی را فرابخوانید، که به شما در گذشته کمک کرده تا از بحران‌ها و مشکلات عبور کنید. از چنین مهارت‌هایی برای کنترل احساسات‌تان در قبال چالش‌های ناشی از شیوع کرونا استفاده کنید.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG