لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۴۸

انفجار و آتش‌سوزی در توقفگاه تریلی‌های حامل سوخت در کرمانشاه


تصاویر منتشر شده از آتش‌سوزی در توقفگاه تانکرهای حامل سوخت در شهرک دولت‌آباد

مقام‌های محلی در استان کرمانشاه می‌گویند انفجار و آتش‌سوزی در توقفگاه تریلی‌های حامل سوخت در شهرک دولت‌آباد پس از سوختن دست‌کم شش تریلی و مصدوم شدن هفت نفر مهار شد.

خبرگزاری ایسنا روز سه‌شنبه، هفتم مرداد، به نقل از قائم مقام آتش‌نشانی کرمانشاه خبر داد که این آتش‌سوزی و انفجار در «پارکینگ اعتماد» در شهرک دولت‌آباد روی داده که توقفگاه تانکرهای حامل سوخت است.

کیوان ملکی به ایسنا گفت این آتش‌سوزی ساعت ۱۰ صبح به آنها گزارش شد و پس از اعزام حدود یکصد آتش‌نشان و ۲۳ خودروی اطفای حریق نهایتا آتش پس از سه ساعت مهار شد.

به گفته آقای ملکی، در این رویداد شش تریلی حامل سوخت آتش گرفتند و هفت نفر، از جمله سه آتش‌نشان، مصدوم شدند.

تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی حریق گسترده‌ای را نشان می‌دهند و ستون‌های سیاهی از دود در حال بالا رفتن است.

هنوز علت این انفجار و آتش‌سوزی روشن نیست.

به گفته مقام‌های آتش‌نشانی، در این پارکینگ بیش از ۵۰ تریلی توقف کرده بودند که محموله بعضی از آنها بنزین و گازوئیل بود و تلاش آتش‌نشان‌ها جلوگیری از گسترش حریق و انفجار بود.

قائم مقام آتش‌نشانی کرمانشاه با اشاره به اینکه «علت حادثه در دست بررسی است» گفت: «با توجه به اینکه بار برخی از این تریلی‌ها بنزین بوده و دمای هوا هم بالاست، احتمال آتش‌سوزی وجود دارد، اما همه چیز منوط به نظر کارشناسان است».

در دو ماه اخیر سلسله‌ای از آتش‌سوزی‌ها و انفجارها در مناطق شهری و مراکز صنعتی ایران روی داده است که مهم‌ترین آنها انفجار در تأسیسات هسته‌ای نطنز و یک انفجار در شرق تهران بود که مقام‌های جمهوری اسلامی محل وقوع آن را «پارچین» و تحلیگران محل آن را «خجیر» ذکر می‌کنند.

مقام‌های جمهوری اسلامی درباره انفجار در شرق تهران اظهار نظر چندانی نکرده‌اند و درباره انفجار در نطنز نیز شورای عالی امنیت ملی گفته است علت «حادثه» مشخص شده اما آن را اعلام نمی‌کند.

رسانه‌های بین‌المللی گزارش‌هایی حاوی این گمانه که «خرابکاری‌هایی» در این انفجارها در کار بوده منتشر کرده‌اند.

بجز دو انفجار اشاره‌شده، انفجار‌ها و آتش‌سوزی‌های دیگری نیز در دو ماه اخیر روی داده است که از جمله آنها می‌توان به انفجار در یک مرکز درمانی در تهران، آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز و آتش‌سوزی گسترده در کارخانه لنج‌سازی بوشهر اشاره کرد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG