لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۳۷

دفتر محمد خاتمی مورد دستبرد قرار گرفت


«بنياد باران» و «موسسه بين المللی گفت و گوی فرهنگ ها و تمدن ها»، دو موسسه خصوصی هستند که محمد خاتمی پس از پايان دوره رياست جمهوری خود آنها را تاسيس کرده است.

دفتر محمد خاتمی، رييس جمهور پیشین ايران، که محل استقرارموسسه بين المللی گفت وگوی تمدن ها است، مورد دستبرد قرار گرفت و کليه تجهيزات کامپيوتری، صوتی و تصويری آن به سرقت رفت.


بر اساس خبر روابط عمومی بنياد باران، ساعت هفت صبح دوشنبه، ۲۳ بهمن، کارکنان اين بنياد هنگام مراجعه به محل کار خود مشاهده کردند که درهای ورودی واحدهای طبقات اول و دوم شکسته و وسايل، مدارک و اسناد روی زمین پخش شده است.


به گفته مسئولان اين بنياد، « به نظر می رسد سارقان درهای اتاق ها و کمدها را با زور شکسته، و ضمن بهم ريختن بخشی از اسناد ومدارک، چندين دستگاه کامپيوتر، ويدئو پروژکشن، آمپلی فاير، دستگاه تکثير و همچنين کليه گوشی های تلفن را همراه خود برده‌اند.»


بر اساس اعلام روابط عمومی بنياد باران، «اين سرقت در شب يا روز بيست و دوم بهمن اتفاق افتاده، در زمانی که هيچ يک ازکارکنان بنياد باران و موسسه بين المللی گفت و گوی تمدن ها در محل حضور نداشته‌ است.»


نيروی انتظامی تاکنون درباره اين سرقت اظهار نظری نکرده است اما مسئولان دفتر رييس جمهور سابق ايران می گويند که از پليس خواستار تحقيق در این زمینه شده اند.


سرقت های سياسی؟


«بنياد باران» و «موسسه بين المللی گفت و گوی فرهنگ ها و تمدن ها»، دو موسسه خصوصی هستند که محمد خاتمی پس از پايان دوره رياست جمهوری خود آنها را تاسيس کرده است.


دفتررييس جمهورسابق ايران واقع در مجموعه سعد آباد، پس از اصرار مقامات دولت آقای احمدی نژاد در ارديبهشت ۸۵ تخليه شد.


پس از آن و به رغم دعوت حسن خمينی، از محمد خاتمی برای استقرار در دفتر سابق آيت الله خمينی، در جماران، خاتمی ترجيح داد تا دفتر کار خود را نيز به محل فعاليت موسسه باران در ساختمان شماره ۱۳ خيابان زاگرس منتقل کند.وضعيت امنيت تهران در شب بسيار بهتر از امنيت در روز است
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ

پيش از اين، موارد متعددی از سرقت کيف، تلفن و کامپيوترمقامات دولت پيشين منتشر شده است.


از جمله اين موارد می توان به سرقت کامپيوتر لپ تاپ عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت سابق، و کيف مدارک و اسناد محمد سلامتی دبيرکل سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، اشاره کرد.


آخرين مورد از اين دست سرقت ها سرقت گوشی تلفن همراه محمد علی ابطحی، معاون پارلمانی رييس جمهور سابق است که خبر آن در دی ماه منتشر شد.


تاکنون انگيزه و علت اين سرقت ها از سوی مقامات انتظامی و امنيتی اعلام نشده و هيچ کس به عنوان مظنون بازداشت نشده است.


برخی از ناظران سرقت های پيشين را با هدف دست يافتن به اسناد و اطلاعات اين سياستمداران نسبت داده اند.


احمد رضا رادان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، کمتر از يک هفته پيش در حاشيه افتتاح استوديو اطلاع رسانی اين نيرو، در جمع خبرنگاران گفته بود: « وضعيت امنيت تهران در شب بسيار بهتر از امنيت در روز است.»


احمد رضا رادان در عين حال از افزايش احساس امنيت در پايتخت نسبت به گذشته خبر داده و گفته بود: «احساس امنيت در پايتخت نسبت به گذشته چند درصد بيشتر شده است.»


XS
SM
MD
LG