لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۷

لغو فوتبال کنفرانس اديان به دليل حضور بازيکن زن


درست ساعاتی پيش از برنامه فوتبال، کليسا طی بيانيه ای اعلام کرد که اين مسابقه لغو شده است.

يک مسابقه فوتبال ميان امام جماعت های مسلمان و کشيش های مسيحی به دليل عدم توافق دو تيم بر سر بازی کشيشان زن، لغو شد.


اين مسابقه نقطه پايان کنفرانس يک روزه « شانه به شانه » در اسلو بود که به منظور تقويت گفت و گوی اديان بين دو نظام اعتقادی الهی شکل گرفت.


اولاو فايکسه توايت، سخنگوی کليسای نروژ، اظهار کرد که اختلاف هنگامی بروز کرد که امامان جماعت از بازی با تيم مختلط کشيشان خود داری کردند، زيرا اين بر خلاف اعتقادات آنان در دوری از تماس نرديک بدنی با زنان بود.


اولاو فايکسه توايت، سخنگوی کليسای نروژ، اظهار کرد که اختلاف هنگامی بروز کرد که امامان جماعت از بازی با تيم مختلط کشيشان خود داری کردند، زيرا اين بر خلاف اعتقادات آنان در دوری از تماس نرديک بدنی با زنان بود


آقای توايت گفت« ما دو روز پيشتراز اين، از نگرش آنان در اين مورد آگاهی يافتيم، اما به دليل اين که فکر می کرديم اين پايانی زيبا برای کنفرانس خواهد بود، نمی خواستيم آن را لغو کنيم. بنا بر اين تصميم گرفتيم به جای آن، مسابقه را به صورت يک بازی کاملا مردانه برگزار کنيم. اما وقتی کليسا تصميم به کنار گذاشتن بازيکنان زن تيم خود گرفت، کاپيتان تيم کشيشان به عنوان اعتراض، از انجام بازی خود داری کرد.»


درست ساعاتی پيش از برنامه فوتبال، کليسا طی بيانيه ای اعلام کرد که اين مسابقه لغو شده است.


سخنگوی کليسا می افزايد«ما حالا فهميديم که داشتن يک تيم فوتبال از کشيشان، بدون زنان اشتباه است. واکنشی که ما امروز داشتيم به ما نشان داد که اين به عنوان يک موضوع «جنسی – سياسی» تعبير می شود. به اين دليل ما نمی خواهيم بازی فوتبال را در چنين کنفرانسی دخالت دهيم»


فايکسه توايت گفت که با وجود اختلافات در اين زمينه آنها درس بسيار خوبی از اين موضوع گرفته اند که در همکاری با يکديگر، بايد وارد مرزهای اعتقادی هم نيزبشوند.


XS
SM
MD
LG