لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۴۶
مدير عامل يك بانك نزديك به سپاه از رونمایی صندوق صدقات دیجیتالی خبر داده و گفته که قرار است تمام صندوق صدقات در ايران ديجيتالى شود. درآمد سالانه صندوق صدقات هم اكنون ۱۳۰ ميليارد تومان است.

مسئولان کمیته امداد امام خمینی و بانک انصار روز سه شنبه از رونمایی ۲۰۰ صندوق صدقات دیجیتالی و دیجیتالی شدن تدریجی تمامی صندوق‌های صدقات خبر دادند.

خبرگزاری‌ مهر گزارش داده است، صندوق‌های دیجیتالی که به گفته مدیر عامل بانک انصار تهیه هرکدام‌ از آن‌ها حدود ۴۰۰ هزار تومان هزینه داشته است، در حال حاضر در شعب بانک انصار نصب شده‌اند.

آیت ابراهیمی گفته که قرار است این صندوق ها به تدریج در معابر عمومی نیز نصب شوند تا از این پس متقاضیان بتوانند صدقات مالی خود را از طریق کارت‌ اعتباری به حساب کمیته امداد امام خمینی واریز کنند.

وی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: حداقل میزان هر بار پرداخت صدقه ۵۰ تومان است و نحوه پرداخت بدین صورت است که با نزدیک شدن کارت الکترونیکی به صندوق و بدون نیاز به تماس فیزیکی، پس از تأیید کاربر، مبلغ ۵۰ تومان به عنوان صدقه از اعتبار کارت فرد کاسته و بلافاصله به حساب کمیته امداد در بانک انصار واریز می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر تنها دارندگان کارت الکترونیکی انصار امکان استفاده از این صندوق‌ها را دارند، افزود که به زودی کارت‌های اعتباری به نام «احسان و انفاق» نیز در شعب بانک انصار ارائه ‌خواهند شد که مردم می‌توانند با خرید و شارژ آن‌ها با حداقل دو هزار تومان و تا سقف پنج هزار تومان، به صورت دیجیتالی صدقات خود را پرداخت کنند.

خبرگزاری مهر در گزارش خود گفته است: در حال حاضر حدود ۸.۵ میلیون صندوق صدقات در سراسر کشور وجود دارد که قرار است به تدریج تمام آن‌‌ها دیجیتالی شوند.

این گزارش حاکی است که سالانه ۱۳۰ میلیارد تومان کمک نقدی از صندوق‌های صدقات کشور جمع‌آوری می‌شود و آن چنان که کمیته امداد امام خمینی می گوید در اختیار نزدیک به پنج میلیون نفر افراد تحت پوشش قرار می گیرد.

خبرگزاری فارس نیز خرداد‌ماه سال جاری به نقل از سعید ستاری، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی گزارش داده بود که «ماهانه ۱۱ میلیارد تومان صدقه در کشور جمع‌آوری می‌شود که دو میلیارد تومان از این صدقات از سوی مردم تهران پرداخت می‌شود و این در حالی است که صدقات جمع شده از طریق صندوق‌ها، ۲۵ تا ۳۰ درصد از کل در‌آمدهای کمیته امداد امام خمینی را در بر می‌گیرد».

کمیته امداد که در اسفندماه سال ۱۳۵۷ به فرمان آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی تأسیس شد، تحت نظارت مستقیم رهبر جمهوری اسلامی قرار دارد و مسئولیت اداره امور آن بر عهده یک شورای مرکزی است.

این کمیته علاوه بر ایران در کشورهای دیگری نظیر لبنان، سوریه، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، عراق و کومور فعالیت دارد و بر اساس گزارش آماری سالانه کمیته امداد، تعداد مددجویان خارج از کشور کمیته در سال ۸۷ در حدود ۱۴۰ هزار نفر بوده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG