لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۲
فرید بغلانی، «قاتل زنجیره‌ای» که متهم است در طول چند سال ۱۶ نفر را در اهواز، مرکز استان خوزستان، به قتل رسانده، روز شنبه در محوطه زندان اهواز به دار آویخته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، فرید بغلانی که در سال‌های ۸۳ تا ۸۷ خورشیدی، ۱۶ نفر؛ ۱۵ زن و دختر و یک پسر بچه را به قتل رسانده و برخی از آن‌ها را مورد تعرض جنسی نیز قرار داده بود، صبح شنبه، ۲۲ آبان در محوطه زندان به دار آویخته شد.

این متهم که به گزارش ایسنا با استناد به کیفرخواست دادستان آبادان، پس از دستگیری در سال ۸۷، با «اقرار صریح» به قتل‌های صورت گرفته و بازسازی کامل صحنه‌های قتل و ذکر جزئیات قتل‌ها، بر ارتکاب جرم خود صحه گذاشته بود، در سال ۸۷ و با شناسایی یک از زنانی که از حملات وی جان سالم به در برده بود، دستگیر شد.

فوزیه نگارش، ۳۷ ساله، در ۲۶ شهریور، از سوی آقای بغلانی با چاقو مورد حمله قرار گرفت که پس از مقاومت شدید وی و متوجه شدن مردم، از ناحیه صورت مجروح و روانه بیمارستان می‌شود.

در بیمارستان وی چهره فرید بغلانی را در میان مظنوین این قتل‌ها شناسایی کرد و این در حالی است که آقای بغلانی پیش از آن و در اردیبهشت ماه سال ۸۶ به اتهام قتل دستگیر شده بود، اما به دلیل خودداری وی از اعتراف به این قتل، دادگاه به قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی وی را آزاد کرد.

آقای بغلانی در نهایت در سال ۸۷ بازداشت شد و به ارتکاب این قتل‌ها اعتراف کرد؛ اگرچه بعدها گفته‌های خود را رد کرده و گفت که تحت فشار و شکنجه به این قتل‌ها اعتراف کرده است.

در اولین جلسه دادگاه فرید بغلانی، بهرام رشته‌احمدی، نماینده وقت دادستان اهواز، اعلام کرد کرد که فرید بغلانی، در جایی، علت این جنایات را آزاری که از سوی مادرش دیده عنوان کرده و افزوده است که و از همان زمان تصمیم به آزار و اذیت زنان گرفته است.

این «قاتل زنجیره‌ای» پیش از قتل‌های سال‌های ۸۳ تا ۸۷ نیز دو بار در سال‌های ۷۳ و ۷۷ به اتهام ضرب و جرح و ایجاد مزاحمت برای بانوان به ترتیب به یک سال و چهار سال حبس محکوم شده بود.

حکم فرید بغلانی که چند ماه پیش از این سوی دادگاه کیفری خوزستان به ۱۳ بار قصاص محکوم شده بود، روز شنبه در محوطه زندان کارون اهواز و در حضور اولیای دم به اجرا در آمد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG