لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۰۶
در فهرست ده نفره‌ نویسندگان پردرآمد جهان که توسط مجله فوربس منتشر شده است، جیمز پاترسون، نویسنده آمریکایی، در صدر فهرست قرار گرفته و جی کی رولینگ، خالق سری داستان‌های هری پاتر مقام دهم را به خود اختصاص داده است.

مجله آمريکايی فوربس که هر سال فهرست ثروتمندترين افراد جهان را منتشر می کند، این‌بار به سراغ ثروتمندترین نویسندگان جهان رفته و فهرست ده نفره‌ای از نویسندگانی را منتشر کرده است که از اول ماه ژوئن سال ۲۰۰۹ میلادی تا اول ژوئن ۲۰۱۰، از فروش آثار خود بیشترین درآمد را بدست آورده‌اند.

در رأس این جدول جیمز پاترسون، نویسنده آمریکایی خالق رمان‌های دلهره‌آوری نظیر «زمانی که باد بوزد»، «جمعه شوم» و سری داستان‌های «الکس کراس» وجود دارد که آثار وی در طول یک‌سال فروش ۷۰ میلیون دلاری داشته است.
استفنی میر در طول یک سال ۴۰ میلیون دلار درآمد داشته است


استفنی مِیر، نویسنده آمریکایی، با ۴۰ میلیون دلار فروش، مقام دوم این فهرست را از آن خود کرده است. خانم میر بیشتر به خاطر خلق چهارگانه عاشقانه‌ای در مورد خون‌آشام‌ها، «سپیده دم»، «ماه نو»، «کسوف»، «شکستن سپیده دم»، شهرت دارد. لازم به ذکر است که رمان «سپیده‌دم» او در سال ۲۰۰۸ در قالب فیلم سینمایی به روی پرده رفت.

مقام سوم این فهرست را استیون کینگ آمریکایی با فروش ۳۴ میلیون دلاری آثارش به خود اختصاص داده است. استیون کینگ که در ایران بیشتر به خاطر فیلم «مسیر سبز» که برگرفته از رمان وی با همین نام است، شهرت دارد، خالق رمان‌های دلهره آور و علمی- تخیلی است. وی بارها برنده جوایز ادبی مختلف از جمله جایزه الکس، جایزه تخیلی بریتانیا و جایزه تخیلی آلمان بوده است. از دیگر کتاب‌های وی که بعدها به صورت فیلم نیز عرضه شده اند می‌توان به «گورستان حیوانات» و «برج تاریک» اشاره کرد.

دانیل استیل، نویسنده آمریکایی رمان‌های عاشقانه با ۳۲ میلیون دلار فروش، در جایگاه چهارم این فهرست قرار دارد. از دانیل استیل، آثار بسیاری به فارسی ترجمه شده‌اند که از این میان می‌توان به «پیمان»، «مثلث عشق»، «چرخ بازیگر»، «فراتر از عشق» و «بوسه» اشاره کرد.

کن فولِت بریتانیایی و خالق آثار دلهره آور و تاریخی با فروش ۲۰ میلیون دلاری آثارش در مقام پنجم قرار دارد. از آثار این نویسنده می‌توان به «چشم عقرب»، «مردی از خیابان پترزبورگ» و «ستون‌های زمین» اشاره کرد.
خالق هری‌پاتر با ۱۰ میلیون دلار درآمد در جایگاه دهم این فهرست قرار گرفته است.


در مقام ششم این فهرست، دین کونتز، نویسنده آمریکایی رمان‌های دلهره‌آور قرار دارد که در طول یک سال، از فروش کتاب‌هایش ۱۸ میلیون دلار کسب کرده است. بسیاری از آثار وی بعدها در قالب فیلم نیز عرضه شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به «فرانکنشتاین»، «مزاحم» و «رودخانه سیاه» اشاره کرد.

جَنِت اوانوویچ، نویسنده آمریکایی با شش میلیون دلار درآمد، مقام هفتم این فهرست را احراز کرده است و جان گریشام، نویسنده آمریکایی با ۱۵ میلیون دلار درآمد در مقام هشتم جای گرفته است. از جان گریشام آثار چندی به زبان فارسی ترجمه شده‌اند که در این میان می‌توان به «سوداگر»، «اخوان»، «مرد معصوم» و «پرونده پلیکان» اشاره کرد.

مقام نهم این فهرست به نیکولاس اسپارکس آمریکایی اختصاص یافته است که در یک‌سال، ۱۴ میلیون دلار از فروش آثارش به دست آورده است. برخی از آثار اسپارکس به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌اند که در این میان می‌توان به «دفتر خاطرات»، «پیامی در بطری» و «باورم کن» اشاره کرد.

در نهایت، مقام دهم این فهرست به جی کی رولینگ خالق بریتانیایی سری داستان های هری پاتر تعلق گرفته است که در طول یک سال از فروش آثارش در سطح جهان، ۱۰ میلیون دلار به دست آورده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG