لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۶

حمایت از «جنبش سبز» در نمایشگاه کتاب فرانکفورت


تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات ایران در فرانکفورت
شماری ازایرانیان معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران در اقدامی نمادین با تجمع در نمایشگاه کتاب فرانکفورت همبستگی خود را با «جنبش سبز» در ایران به نمایش گذاشتند.

روز شنبه شماری از ایرانیان مقیم آلمان با برگزاری یک «تجمع برق‌آسا» در محل نمایشگاه کتاب فرانکفورت از «جنبش سبز» در ایران حمایت کردند.

معترضان که شمار آنها حدود دهها نفر اعلام شده است، با سکوت از مقابل غرفه‌های ناشران و موسسه‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت عبور کردند.

بیشتر تظاهرکنندگان لباس سبز بر تن داشتند و پلاکاردهایی در حمایت از جنبش اعتراض‌آمیز مردم ایران با خود حمل می‌کردند. رنگ سبز به نماد معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران تبدیل شده است.

برای نخستین بار میر حسین موسوی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم از حامیان خود خواسته بود، با رنگ سبز در تجمعات شرکت کنند.

بر اساس اعلام انجمن «اتحاد برای ایران» که حرکت اعتراض آمیز در نمایشگاه کتاب فرانکفورت را سازماندهی کرده بود، معترضان قصد داشتند با این کار خود توجه افکار عمومی جهان را به «نقض گسترده حقوق بشر» در ایران جلب کنند.

در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت که بزرگترین نمایشگاه کتاب در جهان به شمار می‌آید، نمایندگان رسانه‌های خبری جهان حضوری گسترده دارند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، حرکت اعتراض آمیز ایرانیان مقیم آلمان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت با واکنش نمایندگان رسمی جمهوری اسلامی در این نمایشگاه روبرو شد که تظاهرکنندگان را «صهیونیست و خائن» می‌خواندند.

پیشتر شبکه یک تلویزیون دولتی آلمان گزارش داده بود که سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی فعالیت مخالفان خود را در آلمان زیر نظر دارند.

به دنبال گسترش اعتراض‌ها نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران و سرکوب تظاهرات آرام معترضان توسط نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی، شهرهای مختلف آلمان بارها شاهد برگزاری تظاهرات ایرانیان مقیم این کشور در همبستگی با مردم ایران بوده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

پیوندها

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG