لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۸
نمایشگاه جهانى اکسپو ۲۰۱۰ در حالى در شهر شانگهاى چین آغاز به کار مى‌کند که یک مقام ایرانى از «حضور فعال» جمهورى اسلامى در این نمایشگاه خبر داده است.

به گزارش خبرگزارى فرانسه، مراسم افتتاحیه نمایشگاه جهانى اکسپو ۲۰۱۰ شانگهاى شبانگاه روز جمعه در میان تدابیر شدید امنیتى همراه با آتش‌بازى برگزار مى‌شود.

در این مراسم شمارى از رهبران سیاسى جهان از جمله نیکلا سارکوزى، رئیس جمهور فرانسه، دیمیتری مدودیف، رئیس جمهور روسیه، و خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا، شرکت دارند.

این نمایشگاه که به طور رسمى از روز شنبه آغاز به کار مى‌کند، تا اواخر اکتبر سال جارى میلادى ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه جهانى اکسپو ۲۰۱۰ شانگهاى با شعار «شهر بهتر، زندگى بهتر» برگزار مى‌شود و چالش‌های فزاینده زندگى در شهرهاى بزرگ یکى از عمده‌ترین موضوعات مورد توجه در این نمایشگاه است.

این نمایشگاه در شهری برگزار می‌شود که با هجده میلیون نفر جمعیت یکی از بزرگ‌ترین کلان‌شهرهای جهان به شمار می‌آید.

بر اساس اعلام برگزارکنندگان نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۰ شانگهاى، انتظار مى‌رود بیش از هفتاد میلیون نفر از جمله حدود سه و نیم میلیون بازدید‌کننده خارجى از این نمایشگاه بازدید کنند.

نمایشگاه‌هاى جهانى اکسپو که هر پنج سال یک بار برگزار مى‌شود، مسائل مختلف اقتصادى، اجتماعى، فرهنگى و تاریخى را در جوامع و کشورهاى مختلف مورد توجه قرار مى‌دهد و کشورهاى شرکت‌کننده آخرین دستاوردهاى خود را در عرصه‌هاى گوناگون به نمایش مى‌گذارند.

ایران نیز از جمله شرکت‌کنندگان در نمایشگاه اکسپو شانگهاى است که به گفته مشاور مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌هاى بین‌المللى «حضور فعالى» در آن خواهد داشت.

حسن میرظفرجویان درباره شرکت جمهورى اسلامى در این نمایشگاه به خبرگزارى فارس گفته است: «این نمایشگاه روز جمعه ۱۰ اردیبهشت سال جارى با حضور ۲۰۰ کشور و سازمان‌هاى بین‌المللى در شانگهاى چین افتتاح مى‌شود که کشور ما هم در این نمایشگاه حضور فعال خواهد داشت.»

وى درباره غرفه ایران در این نمایشگاه هم گفته است: «غرفه ایران در بهترین نقطه نمایشگاه در فضایى به مساحت دو هزار متر مربع آماده استقبال از بازدیدکنندگان است.»

در طول برگزارى نمایشگاه اکسپو مراسمى با عنوان روز ملى براى هر یک از کشورهاى شرکت‌کننده در آن برگزار مى‌شود که مراسم روز ملى ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۰ شانگهاى در روز ۲۱ خردادماه برگزار خواهد شد.

آقاى میرظفرجویان در این باره گفته است: «در روز ملى ایران ۲۱ خرداد از تمام غرفه‌ها و مقامات عالى کشورهاى مختلف و مسئولان داخلى، سفرا و مقامات عالى سایر کشورها براى بازدید از غرفه و نمایشگاه دعوت کرده‌ایم تا تعاملات جدى با مسئولان این کشورها داشته باشیم.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG