لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۲۶

توقیف خودرویی با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت در بزرگراه‌های تهران


عکس تزئینی است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف یک خودرو با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت در یکی از بزرگراه‌های تهران خبر داد.

سرهنگ هادی هاشمی به خبرگزاری های ایران گفته است: راننده این خودرو که فاقد گواهینامه رانندگی بوده و هنوز به سن قانونی برای داشتن گواهینامه نرسیده‌است «برای آزمایش‌های روحی و روانی» به پزشک بهداری ناجا (نیروی انتظامی جمهوری اسلامی) فرستاده شده‌است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت که راننده متخلف «با یک دستگاه خودرو که ساخت خارج از کشور است» در نیمه‌شب دست به این اقدام زده، و علت این سرعت غیر مجاز را «تست سرعت خودرو» اعلام کرده‌است.

آقای هاشمی با بیان اینکه، «بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد این راننده تاکنون تخلفی نداشته‌است» افزوده است: «برادر بزرگتر این راننده خاطی به دلیل سرعت غیر مجاز در یک حادثه رانندگی کشته شده‌است.»

وی در ادامه گفت: «راننده مذکور به دستگاه قضایی معرفی شد و تعهد داد تا زمانی که گواهینامه نداشته باشد، از راندن خودرو خودداری کرده و دستگاه قضایی نیز برخورد لازم را با وی انجام داد.»

این مسئول راهنمایی و رانندگی تهران اشاره ای به نوع برخورد دستگاه قضایی ایران با راننده یاد شده نکرده است.

در موردی مشابه، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران اسفندماه سال گذشته اعلام کرد که گواهینامه یک زن را به جرم رانندگی با سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت در بزرگراه نیایش باطل کرده‌است.

با وجود افزایش مبلغ جریمه‌ها و تنبیه‌های رانندگی در ایران این جریمه‌ها هنوز در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان در سطح پایینی قرار دارد.

رکورد جهانی سنگین‌ترین جریمه رانندگی طی ماه جاری میلادی در سوئیس شکسته شد. یک مرد سوئدی که روز نهم ماه اوت با سرعتی معادل ۲۹۰ کیلومتر در ساعت در بزرگراه‌های سوئیس رانندگی می‌کرد توسط دادگاه این کشور به پرداخت مبلغی معادل یک میلیون دلار آمریکا و توقیف خودرو محکوم شد.

«نیمی از کشته‌های تصادفات تهران عابران پیاده هستند»

با وجودی که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از کاهش میانگین سرعت خودروها در بزرگراه‌های تهران از ۲۰۷ کیلومتر در ساعت به
۱۴۰ کیلومتر به علت نصب دوربین خبر می‌دهد، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی روز یکشنبه از کشته و مجروح شدن شمار زیادی از شهروندان ایرانی در اثر حوادث ترافیکی هفته گذشته خبر داد.

به گفته این مرکز، در حوادث ترافیکی هفته گذشته در ایران، ۳۶ نفر کشته و ۲۳۹ تن مجروح شده‌اند. همچنین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفته است، در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد کشته‌های تصادفات شهر تهران را عابران پیاده تشکیل می‌دهند.

به گفته سرهنگ هادی هاشمی، ترافیک در ماه رمضان ۲۰ درصد کاهش داشته‌است اما «در مراسم مذهبی خطر بیشتری عابران پیاده را تهدید می‌کند زیرا افراد با پوشیدن لباس تیره کمتر دیده می‌شوند.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG