لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۱۸

رقابت تنگاتنگ چلسی و منچستر یونایتد


سر آلکس فرگوسن، سرمربی تيم منپستر يونايتد گفته است : « مساله مهم اين است که ما در موقعيتی هستيم،که تنها در مورد آنان نگرانيم .»
مسابقه های فوتبال جام برتر انگليس (Premier League ) اکنون به يک « کورس » اسبدوانی می ماند که رقابت قهرمانی تنها ميان دو اسب پابرجا مانده است: منچستر يونايتد و چلسی .

به گزارش آسوشيتد پرس از لندن، منچستريونايتد می تواند در بعد از ظهر شنبه با پيروزی در زمين ميدلزبرو، برتری اندک خود در بالای جدول رده بندی را بهبود بخشد.

در روزی که چلسی بازی ندارد، منچستر يونايتد، تيمی که برای آخرين بار در سال ۲۰۰۳ قهرمان اين رقابت ها شده است ، می تواند فاصله با تيم عنوان دار دو دوره اخير جام را به شش امتياز افزايش دهد.

رقبای اصلی

سر آلکس فرگوسن، سرمربی تيم منپستر يونايتد گفته است : « مساله مهم اين است که ما در موقعيتی هستيم،که تنها در مورد آنان نگرانيم .»

در جهارشنبه شب که منچستر يونايتد سه بر صفر اورتون را شکست داد و چلسی يک بر صفر در زمين بولتون پيروز شد، پيش داوری ها بر اين بود که مدعيانی چون آرسنال و ليورپول از گردونه قهرمانی بيشتر فاصله گرفته اند .

تيم رده سومی پورتسموث و رده چهارمی بولتون هرکدام ۲۴ امتياز دارند ( به دليل تفاضل گل بهتر پورتسموث ) و يک امتياز بيش از استون ويلا . ارسنال، ليورپول و ريدينگ هر کرام با ۲۲ امتياز، تيم های بعدی هستند .

مسابقه بعدی چلسی در روز سه شنبه آينده برابر تيم لفسکی صوفيه ( بلغارستان) در جام قهرمانان اروپا برگزار خواهد شد . اين تيم تا دهم دسامبر ( يکشنبه هفته آينده ) در مسابقه های جام برتر بازی ندارد تا در اين روز تيم آرسنال را ميزبانی کند .

رویاروی سرنوشت ساز

منچستر يونايتد علاوه بر پيروزی ، در جست و جوی افزايش گل زده بهتر نسبت به چلسی است . يونايتد ۳۳ گل زده است و چلسی ۲۵ گل .

فرگوسن در اين مورد گفت : «اميدوارم اين اختلاف گل زده به طور چشمگيری افزايش يابد. لحظه رسيدن به اين مهم درست همين حالا است .»

رويارويی بعدی اين دو تيم در روز ۱۴ آوريل در زمين چلسی خواهد بود، اما ژوزه مورينيو، مربی چلسی معتقد است که تا آن هنگام ، چلسی بالاتر از يونايتد قرارخواهد داشت .

مورينيومی گويد : «خوشحالم در اين موقعيت هستم که وقتی به برنامه مسابقه ها نگاه می کنم ، ما و منچستر يونايتد در نيم فصل نخست مسابقه ها هستيم . اما حالا زمانی است که می توانيم مسابقه ها را پی درپی ببريم و هر چه سريعتر به بالای جدول رده بندی برويم .»

«توپخانه» شکست خورده

در روز شنبه ، دوم دسامبر ، آرسنال برای نخستين بار در ورزشگاه تازه اش ميزبان رقيب لندنی اش، تاتنهام است . در همين هنگام تيم ليورپول در زمين تيم ويگان بازی می کند .

آرسن ونگر، مدير تيم ارسنال بعد از اين که تيمش سومين شکست خارج از خانه را تحمل کرد، هنوز قبول نداشت که تيمش از معرکه رقابت برای قهرمانی خارج شده است . اما اواز انبوه مسابقه ها شکايت دارد. در جدول برنامه ای ليگ ، برای سه شنبه و چهارشنبه بار ديگر برنامه مسابقه پيش بينی شده است.

ونگر می گويد : « فهرست برنامه مسابقه هامسخره است، وقتی اين همه بازی می کنيد ، کار خيلی مشکل می شود . تا شروع ژانويه ما هر چند روز بازی می کنيم .»

لدلی کينگ ، کاپيتن تيم تاتنهام گفت: « اولين پيروزی تيم ما در اوايل ماه پيش (نوامبر) بر چلسی در مسابقه های دوره ای( ليگ ) آن هم پس از ۱۶ سال، به تاتنهام اميد را داده است که برای نخستين بار از ۱۹۹۳ تا کنون، در آرسنال برنده شويم .»

کينگ اظهار کرد : «ما در سالهای اخير برای پيروزی بر تيمهای طراز اول تلاش کرده ايم و گرفتن پيروزی از چلسی برای ما با اهميت بود . پيروزی بر تيم قهرمان جام به ما اين باور تازه را داد که همواره چنين روانه هر بازی شويم .»

هشت باخت خانگی لیورپول

ليورپول در هشت مسابقه خارج از خانه اش در اين فصل فوتبال هرگز برد نداشته است . ويگان هم در اين فصل تنها يک شکست در زمينش خورده است . استيو فينان، مدافع تيم ليورپول معتقد است : « ما می دانيم که تا کنون دراين فصل هيچ مسابقه ای را درخارح ازخانه را نبرده ايم و اين عجيب است، که ما نبرده ايم و تنها يک گل زده ايم .»

در ديگر مسابقه های شنبه ، بلکبرن با فولهام بازی دارد؛ پورتسموث با استون ويلا رو به رو می شود ، ريدينگ حريف بولتون است و شفيلد يونايتد در برابر چارلتون قرار می گيرد .

در روز يکشنبه نيز اورتون ميزبان وست هام خواهد بود و روز دوشنبه منچستر سيتی ميزبان واتفورد .XS
SM
MD
LG