لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۲۷

پاپ در دومین روز سفر با مردم آمریکا ديدار می کند


پاپ گفته است که اجازه نخواهد داد کودک آزاران به به کسوت کشيشی در آيند. (عکس از epa)

پاپ بنديکت شانزدهم، عالی ترین رهبر کاتولیک های جهان، پس از گذراندن اولين روز سفر خود به آمریما با جرج بوش، رييس جمهوری این کشور، روز پنجشنبه را با مردم آمریکا می گذراند.


پاپ که سفر شش روزه اش به آمریکا از روز ۲۷ فررودين ماه آغاز شده است، روز اول سفر خود که مصادف با تولد ۸۱ سالگی او بود را در کاخ سفيد گذراند. اين اولين سفر يک پاپ به آمريکا در ۳۰ سال گذشته است.


او روز پنجشنبه، ۲۹ فروردين ماه در استاديوم بيسبال ملی واشينگتن سخنرانی خواهد کرد. در اين سخنرانی، حضور ۴۶ هزار نفر پيش بينی شده و ميزان تقاضای بليت تا دو برابر حد موجود بوده است.در ادامه سفر پاپ قرار است برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نيويورک سفر کند و در محل برج های تجارت جهانی، به قربانيان حملات يازدهم سپتامبر ادای احترام کند.

قرار است بعد از سخنرانی در استاديوم بيسبال واشينگتن، پاپ برای جمعی از کشيشان کاتوليک آمریکا سخنرانی کند. او همچنبن قرار است با پيروان اديان ديگر هم ديدار کند.


در ادامه سفر پاپ قرار است برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نيويورک سفر کند و در محل برج های تجارت جهانی، به قربانيان حملات يازدهم سپتامبر ادای احترام کند.


رهبر کاتولیک های جهان در حالی به آمریکا سفر کرده است که رسوایی آزار جنسی کودکان توسط چند کشیش کاتولیک داغ ترین بحث سال های اخیر در جوامع مذهبی آمریکا بوده است.


پاپ بنديکت، در بدو ورود به آمريکا دراين باره به خبر نگاران گفته است: «اجازه نمی دهم کودک آزاران به به کسوت کشيشی در آيند.»


او همچنين گفته است که کليسای کاتوليک با تمام توان برای جبران آسيبی که اين کشيشان به جامعه و اذهان مردم وارد کرده اند، می کوشد.


کليسای کاتولیک درپی این رسوایی ها، تاکنون حدود دو ميليارد دلار غرامت پرداخت کرده است.


نزديک به يک چهارم مردم آمريکا کاتوليک هستند. سومین جمعیت بزرگ کاتولیک های جهان با شمار ۷۰ ميليون نفر در کشور آمريکا زندگی می کنند.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG