لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۰۴

دروگبا، مرد سال فوتبال آفريقا شد


دیدیه دروگبا، این بار توانست ساموئل اتوو را در رای گیری بهترین فوتبالیست آفریقا شکست دهد.

دیدیه دروگبا، کاپیتان تیم ساحل عاج، در حالی جايزه «بازيکن فوتبال سال ۲۰۰۶ آفريقا » را دريافت کرد که در رای گيری، با اختلاف کمی توانست ساموئل اتوئو را شکست دهد.


در اوائل شب، دروگبا به همراه همبازی اش «ميشل اسی ين» در تيم چلسی، با کت و شلوار رسمی مشکی، هر دو برای دريافت گواهينامه يازده بازيکن بهترين آفريقا، به روی صحنه رفتند.


در انتخاب بهترين بازيکن فوتبال آفريقا، اسی ين برای دومين سال متوالی سوم شد و اين برای غنايی ها، بسيار نا اميد کننده بود .


رقابت پاياپای دو فوتبالیست سرشناس


در رای گيری از ۳۵ مربی تيم های ملی آفريقايی خواسته شد که هر مربی به پنج بازيکن رای دهند که در اين رای گيری، دروگبا ۳۶ رای به دست آورد.


سال گذشته در مراسم انتخاب بهترين ها، که در آبوجای نيجريه انجام شد، اتوئو با دو رای بيشتر به عنوان بهترين دست يافت.


سپس اين دو، بار ديگر در جام ملتهای آفريقا در مصر با هم رو به رو شدند که ساحل عاج به همراه دروگبا توانست شيران رام نشدنی کامرون را به رهبری اتوئو شکست دهد.


اين پيروزی در شرايطی برای ساحل عاج به دست آمد که که اتوئو، ضربه تعيين کننده آخر را از دست داد.


دروگبا و اتوئو هر دو در قالب تيم های باشگاهی خود راه را تا رويارويی درمرحله نيمه پايانی جام قهرمانان يوفا هموار کردند که چلسی و دروگبا اين مرحله را باختند و اتوئو با بارسلونا تا کسب عنوان قهرمانی پيش رفت .


برای قهرمانی بارسلونا در «استاد دو فرانس» پاريس، اتوئو يک گل زد تا اين تيم بر آرسنال پيروز شود .


اما اين دو مهاجم، چند روز پيش از برگزاری اين مراسم قهرمانی شان را در ليگ باشگاهی خود جشن گرفتند.


دروگبا با چلسی برای دومين بار پياپی در انگليس تاج قهرمانی بر سر گذاشت و اتو ئو هم همراه با بارسلونا در نيوکمپ جشن قهرمانی گرفت.


با اين حال، هنگامی که دروگبا برای يک نمايش با ارزش ديگر به جام جهانی رفت، اتوئو در حاشيه نظاره گر شد زيرا کامرون از راهيابی به آلمان ۲۰۰۶ باز مانده بود .


در نيمه دوم سال ۲۰۰۶ اتوئو مصدوم شد و برای چند ماهی حاشيه نشين شد اما دروگبا به گل زدن در ليگ انگليس و مراحل نخستين جام قهرمانان اروپا ادامه داد .


وقتی دروگبا به همراه اسی ين با پروازی اختصاصی برای اقامتی کمتر از ۲۴ ساعت به آکرا وارد شد، به خبرنگاران گفت که اتوئو برای کسب چهارمين عنوان بهترين مرد سال فوتبال آفريقا، بختی ندارد .


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG