لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۳۶

احمد علوی: پیامد عملکرد اقتصادی دولت احمدی‌نژاد رکود تورمی است


محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، روز یکشنبه از عملکرد اقتصادی دولت خود دفاع کرد و گفت که «دولت در اداره اقتصاد و کنترل بازار موفق بوده است».

به گزارش واحد مرکزی خبر، وابسته به تلویزیون دولتی ایران، رئیس دولت دهم که در دیدار نوروزی نمایندگان مجلس شورای اسلامی سخن می‌گفت، افزود: «با مدیریت دولت، علی ‌رغم بحران اقتصاد جهانی و برخی مانع‌تراشی‌ها، تورم به ۱۰.۸ درصد کاهش پیدا کرده است.»

محمود احمدی نژاد همچنین در این دیدار به این نکته اشاره کرد که «بازار شب عید به خوبی اداره شد».

رئیس دولت دهم افزود که دولتش در بخش اشتغال، برنامه وسیعی در دستور کار دارد و ادامه داد: «وزارت صنایع، پنج هزار واحد صنعتی ۱۰۰ نفره طراحی کرده است، که در سراسر کشور عملیاتی خواهد کرد.»

این در حالی است که شماری از کارشناسان اقتصادی، سیاست‌های دولت محمود احمدی‌نژاد را ناموفق ارزیابی می‌کنند.

از جمله احمد علوی، استاد دانشگاه و اقتصاددان در سوئد، به رادیو فردا می‌گوید که سیاست‌های اقتصادی محمود احمدی‌نژاد از چند مشکل رنج می‌برد.

آقای علوی در این زمینه می‌گوید که دولت دارای تئوری اقتصادی برای طراحی و اجرای یک برنامه نیست، در عرصه سیاست‌گذاری موفق نبوده است و سیاست‌های طراحی شده دارای یک ناسازگاری درونی است.

به نظر آقای علوی، پیامدهای این گونه سیاست‌ها به شکل تورم گسترده و حاکم شدن رکود تورمی بر این قابل مشاهده است.

گفت‌وگوی کامل با احمد علوی را بشنوید:
  • 16x9 Image

    روزبه بوالهری

    روزبه بوالهری که فعالیت خود را به عنوان روزنامه‌نگار از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده، از اسفند سال ۱۳۸۴ به تحریریه رادیو فردا پیوست.

    او که پیش از پیوستن به رادیوفردا، در شماری از روزنامه‌های ایران نیز به عنوان دبیر سرویس بین‌الملل فعالیت کرده، در کنار تهیه خبر و گزارش، برنامه هفتگی کارنامه را تهیه می‌کند که به مسائل کارگران، معلمان و فعالان صنفی در ایران می‌پردازد.

XS
SM
MD
LG