لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۳:۲۶

تیم والیبال نوجوانان ایران قهرمان آسیا شد


ایران به عنوان پر افتخارترین تیم والیبال نوجوانان آسیا، پیش از این سه بار قهرمان رقابت‌های نوجوانان آسیا شده بود.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با دفاع از عنوان خود در هفتمین دوره رقابت‌های قرمانی آسیا بار دیگر بر سکوی نخست ایستاد.


این پیروزی تنها چهار روز پس از قهرمانی نوجوانان ایرانی در رقابت‌های آسیایی به دست می‌آید.


نوجوانان ایرانی در دیدار پایانی هفتمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا که در کلمبوی سریلانکا برگزار شد، بعد از ظهر چهارشنبه به مصاف ژاپن رفتند و به شکست این تیم، قهرمانی خود در رقابت‌های آسیایی را تکرار کردند.


نوجوانان ایرانی برای رسیدن به فینال رقابت‌ها روز گذشته نیز از سد هند گذشته بودند که این پیروزی جواز حضور در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۰۹ ایتالیا را به تیم ایران داده بود.

در این دیدار ژاپن در سه ست پیاپی و با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۳ و ۲۵ بر ۱۷ مغلوب ایران شد و برای دومین بار از دستیابی به قهرمانی این رقابت‌ها بازماند.


هفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۱۲ تیم از ۲۳ مهرماه در شهر کلمبو پایتخت سری لانکا برگزار شد.


تیم ایران به عنوان پر افتخارترین تیم والیبال نوجوانان آسیا، پیش از این در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷، سه بار قهرمان رقابت‌های نوجوانان آسیا شده بود و علاوه بر این یک نایب قهرمانی را در سال ۲۰۰۳ در کارنامه خود دارد.


سعید شیرود قربانی، امیر غفور، آرمین صادقیانی، سامان فائزی، پوریا فیاضی ، محمد رضا حسینی، حامد باقرپور، فرهاد سال افزون، مجتبی میرزاجانپور، سجاد دهنوی، حامد تاری وردی و محمد هاشم حسینی اعضای تیم نوجوانان ایران در هفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا بودند.


در این رقابت ها، یوستا ستکوویچ به عنوان سرمربی، ایوان کرپوچ آنالیزور، فرهاد اعرابی سرپرست و فرشاد سعیدی به عنوان مربی، تیم ایران را همراهی کردند.


نوجوانان ایرانی برای رسیدن به فینال رقابت‌ها روز گذشته نیز از سد هند گذشته بودند که این پیروزی جواز حضور در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۰۹ ایتالیا را به تیم ایران داده بود.


ژاپن که برای حضور در دیدار پایانی، تیم چین را پشت سر گذاشته بود، در شش دوره پیشین برگزاری این رقابت‌ها، هیچگاه قهرمان نشده و در کارنامه خود یک نایب قهرمانی و دو عنوان سومی دارد.


XS
SM
MD
LG