لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۳

رهبر جمهوری اسلامی در ساعات اولیه صبح در انتخابات شرکت کرد


آیت‌الله خامنه‌ای از مردم ایران خواسته است که در اولین ساعات اخذ رأی در انتخابات شرکت کنند
آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در نخستین ساعات اخذ رأی با حضور بر سر صندوق سیار شماره ۱۱۰ در دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کرد.

رهبر جمهوری اسلامی پس از انداختن رأی خود به صندوق به خبرنگاران گفت که انتظار دارد ملت ایران در ساعات اولیه رأی‌گیری، با حضور در حوزه‌های اخذ رأی، در انتخابات شرکت کنند.

وی از مردم ایران خواست که با حفظ آرامش خود، هرگونه تلاش برای ایجاد تنش در حوزه‌های رأی‌گیری را خنثی کنند.

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین رأی دادن را حق و وظیفه ملت ایران دانست و از مردم خواست تا در ساعات اولیه صبح آرای خود را به صندوق‌ها بریزند و در انتخاب بالاترین مقام مدیریت اجرایی کشور سهم داشته باشند .

وی همچنین با تأکید بر لزوم بی‌توجهی مردم به شایعات گفت که «دیدم دیروز و دیشب پیامک‌های فراوانی که دست مردم است شایعاتی را از قول من نقل می‌کنند که دروغ محض بود. واقعیت نداشت. آدم‌های خوش نیت و سالم این کارها را نمی‌کنند اینها کار آدم‌های ناسالم است که در همه بخش‌ها و همه گروه‌ها کم و بیش ممکن است پیدا شوند که سوء نیت داشته باشند اما مردم به این شایعات توجه نکنند. البته امروز هم ممکن است این نوع شایعات نسبت به بخش‌های مختلف انتخابات بین مردم پخش شود.»

پاسخی به نامه هاشمی رفسنجانی داده نشده است

در همین حال با وجود آنکه برخی سایت‌های خبری نزدیک به دولت از ابراز نارضایتی رهبر جمهوری اسلامی نسبت به نامه اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی خبر داده بودند، دفتر آیت‌الله خامنه‌ای با انتشار اطلاعیه‌ای ارائه هرگونه پاسخ کتبی یا شفاهی درخصوص این نامه را تکذیب کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز سه‌شنبه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی ایران، خواستار رسیدگی به زیر سؤال بردن تصمیمات بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبری نظام از سوی محمود احمدی نژاد و نیز رسیدگی به اتهاماتی شد که در یک مناظره تلویزیونی از سوی آقای احمدی‌نژاد به وی و خانواده‌اش وارد شده است.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور کنونی و نامزد اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری، چهارشنبه گذشته، آقای هاشمی رفسنجانی و فرزندانش، علی اکبر ناطق نوری و فرزندش و غلامحسین کرباسچی، شهردار پیشین تهران، و برخی دیگر از مقام های سابق ایران را متهم به فساد مالی و سوء استفاده از موقعیت خود کرده بود؛ اتهاماتی که اعتراض این افراد و برخی از تشکل‌های سیاسی در ایران را به دنبال داشت.

هاشمی و لاریجانی آرای خود را به صندوق ریختند

گزارش خبرگزاری‌های حاکی است که اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و مجلس خبرگان رهبری، و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در ساعات اولیه صبح رأی خود را به صندوق ریختند.

گزارش واحد مرکزی خبر، وابسته به تلویزیوت دولتی ایران حاکی است که آقای هاشمی رفسنجانی صبح امروز، در نخستین ساعات آغاز رأی‌گیری، با حضور در حسینیه جماران رأی خود را به صندوق سیار ۱۶۰ انداخت.

علی لاریجانی رئیس مجلس هشتم، که نمایندگی مردم قم را در مجلس شورای اسلامی برعهده دارد، نیز با حضور در حرم حضرت معصومه در این شهر رأی خود را به صندوق ریخت.

همچنین گزارش‌ها حاکی از حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کنونی و نامزد انتخابات دهم در صندوق ۱۹۲۶ اخذ رأی در مسجد جامع افسریه تهران است.

ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی یکی از دو نامزد اصلاح‌طلب این دوره از انتخابات نیز شب گذشته اعلام کرده بود که وی به همراه همسرش زهرا رهنورد، ساعت ۱۰:۳۰ صبح جمعه با حضور در مسجد ارشاد شهر ری، آرای خود را به صندوق خواهند ریخت.

ستاد انتخاباتی مهدی کروبی، دیگر نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری، نیز اعلام کرد که وی در ساعت ۹:۳۰ صبح روز جمعه ٢٢ خرداد با حضور در تکیه حصار بوعلی، واقع در نیاوران خیابان سعیدی، رأی خود را به صندوق خواهد انداخت.

محسن رضایی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری دهم هم اعلام کرده است که حوالی ساعت ۱۱ با حضور در حسینه جماران رأی خود را به صندوق خواهد ریخت.

انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران، تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد یافت، گرچه امکان تمدید آن تا ساعت ۲۲ نیز پیش‌بینی شده است.

XS
SM
MD
LG