لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۰۵

بازمانده‌های گروه بیتلز در منهتن


پل مک‌کارتنی و رنگو استار در نیویورک
پل مک کارتنی ۶۶ ساله و رينگو استار ۶۸ ساله، آخرين بازمانده‌های گروه افسانه‌ای بيتلز، برای نخستين بار پس از سال ۲۰۰۲ بار ديگر با هم به روی صحنه رفتند.

اين برنامه که کنسرتی خيريه‌ای در نيويورک بود، توسط گروهی از ستارگان موسيقی همراهی می‌شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مک کارتنی و استار، درام نواز گروه بيتلز، سه ترانه اجرا کردند و آنها را ستارگانی چون شريل کرو، خواننده زن آمريکايی، ادی ودر، خواننده سابق گروه راک «پرل جم» آمريکا، داناوان، گيتار نواز بريتانيايی و مايک لاو، خواننده سابق گروه «بيچ بويز» همراهی کردند.

اين کنسرت در سالن «راديو ميوزيک سيتی هال»، يکی سالن‌های اصلی منهتن، شنبه شب گذشته توسط بنياد خيريه Change Begins Within که ديويد لينچ، فيلمساز معروف آمريکايی آن را اداره می‌کند، برگزار شد.

کنسرت نيويورک به منظور کمک به آموزش مديتیشن عالی به يک ميليون کودک در جهان اجرا گرديد.

پل مک کارتنی پس از کنسرت، تشريح کرد که چگونه گروه بيتلز در دهه شصت ميلادی تکنيک فراگيری اين نوع مديتیشن را توسط يک استاد هندی به نام «ماهاراشی ماهش يوگی» فراگرفت.

مک کارتنی گفت: «فکر می‌کنم آموزش مديتاسيون در آينده همچون آموزش محيط زيست در مدارس به موضوعی عادی تبديل شود. جالب است اگر اين روش قديمی بتواند به مشکلات و مسائل جامعه مدرن کمک رساند.»

پل مک کارتنی و رينگو استار در شب کنسرت، آهنگ هايی چون «با کمی کمک دوست‌ام»، ترانه‌ای که در مارس ۱۹۶۷ جان لنون و مک کارتنی آن را ساختند و رينگو استار آن را اجرا کرد؛ و «وضعيت او را آن جا ديدم» اثر لنون و مک کارتنی که در مارس ۱۹۶۳ به بازار عرضه شد؛ را اجرا کردند.

مک کارتنی همچنين ترانه «اينجا امروز» را نيز اجرا کرد؛ ترانه‌ای که او به ياد دوست خود جان لنون، خواننده، ترانه‌ساز و ترانه‌سرای فقيد گروه بيتلز ساخته است.

پل مک کارتنی و رينگو استار، پس از پايان کار گروه بيتلز در سال ۱۹۷۰ بسيار نادر با هم بر صحنه ظاهر شده‌اند.

آخرين بار در سال ۲۰۰۲ در کنسرتی به ياد جرج هريسون گيتار نواز بيتلز که در سال ۲۰۰۱ در سن ۵۸ سالگی بر اثر بيماری سرطان درگذشت، به اجرای برنامه پرداخته بودند.

گروه بيتلز متشکل از جان لنون، پل مک کارتنی، جرج هريسون و رينگو استار، از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ ميلادی يکی از معروف‌ترين و موفق‌ترين گروه‌های موسيقی راک جهان بود.

برای نشان دادن ميزان موفقيت آنها تنها کافی است يادآور شد که ۱.۳ ميليارد نسخه از آثار آن ها تا کنون در جهان به فروش رسيده است.
XS
SM
MD
LG