لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۰:۰۱

‌شماری از سایت‌های حامی موسوی فیلتر شدند


شماری از سایت های هوادار موسوی روز جمعه فیلتر شدند
سردبیر سایت نوروز، تنها ارگان جبهه مشارکت، اعلام کرد که این پایگاه خبری، و شماری دیگر از رسانه‌های اینترنتی حامی میرحسین موسوی، یکی از کاندیداهای اصلاح طلب ریاست جمهوری، در بعد از ظهر روز جمعه فیلتر شده‌اند.

به گفته این مسئول سایت نوروز سایت‌های جمهوریت، خرداد نو، آینده و موج سوم نیز از جمله پایگاه‌های خبری میرحسین موسوی هستند که روز جمعه از سوی شرکت مخابرات ایران فیلتر شده‌اند.

برخی از کاربران تهرانی و کرجی در تماس با رادیو فردا فیلترینگ این سایت‌ها را تایید کرده‌اند.

سردبیر سایت نوروز همچنین اعلام کرد که برای فرار از فیلترینگ کاربران می‌توانند از به آدرس «نوروز نیوز دات نت» مراجعه کنند.

فیلترینگ پایگاه‌های خبری حامیان میرحسین موسوی در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر تلویزیون‌های اینترنتی حامیان موسوی و نیز تلویزیون اینترنتی محسن رضایی دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فیلتر شده بودند.

در همین حال به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی فارس که از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران پشتبانی می کند، ادعا کرد که « در حالی که نيمی از زمان رای‌گيری دهمين دوره رياست جمهوری نگذشته بود،سايت‌هايی همچون کلمه،‌قلم، نوروز و جمهوريت که وابسته به يک کانديدا هستند در اقدامی خلاف قانون انتخابات با ارائه آمار کذب، اقدام به تبليغ به نفع کانديدای خود و تخريب کانديدای رقيب می‌کنند.»

روز پنجشنبه نیز شبکه پیام کوتاه تلفنی در ایران قطع شد که شرکت مخابرات ایران یک روز پس ضمن اتایید این خبر اعلام کرد نهادهایی غیر از این شرکت اقدام به قطع شبکه پیام کوتاه تلفنی کرده‌اند.

قطع شدن شبکه پیام کوتاه تلفنی که اصلاح‌طلبان در چند روز گذشته احتمال آن را پیش‌بینی کرده بودند، به نگرانی نامزدهای رقیب محمود احمدی‌نژاد در مورد دستکاری در آرا افزوده است.

مرتضی الویری رئیس کمیته صیانت از آرای ستاد مهدی کروبی،در این زمینه به رایدو فردا گفت: «قرار بر اين بود که با استفاده از اين سيستم با ناظران صندوق‌ها در تماس باشيم و از اين سيستم برای اطلاع‌رسانی از تخلفات استفاده کنيم ولی اکنون با قطع آن کار ما دشوار می‌شود، بايد به شيوه جايگزين فکر کنیم.»

در همین زمینه مرتضی حاجی، دبير اجرايی کميته صيانت از آرای ستاد ميرحسين موسوی، گفت: «اين سيستم برای ايجاد ارتباط بهتر با نمايندگان ميرحسين موسوی در سراسر کشور ايجاد شده بود اما متأسفانه، از ظهر پنجشنبه، شرکت‌های خدمات‌دهنده اين سيستم با مشکل مواجه شدند و اين سيستم دچار اختلال و در نهايت به طور کامل قطع شد.»

دبير اجرايی کميته صيانت از آرای ستاد ميرحسين موسوی، افزوده است: «اطلاع‌رسانی به نمايندگان حاضر در سر صندوق‌های رای حق قانونی کانديدا است و در عصر ارتباطات، ايجاد اختلال در اين سيستم کاری غيراخلاقی و غيرقانونی است.»

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG