لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۵۴
سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا در تاشکند ازبکستان گزارش داد که در قرعه‌کشی رقابت‌های زير ۱۶ سال فوتبال آسيا تيم ايران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در گروهی مشکل قرار گرفت و با سوريه، کره شمالی و عمان همآورد شد. اين رقابت‌ها از ۲۴ اکتبر تا هفتم سپتامبر انجام می شود.

۱۶ تيم برتر آسيا از گلدان‌ها بيرون آمدند و در چهار گروه چهار تيمی تقسيم شدند؛ ايران در آخرين دور اين مسابقه‌ها به سال ۲۰۰۶ برای نخستين بار قهرمان شد. آنان در مسابقه پايانی دو بر يک کره جنوبی را شکست دادند. کره جنوبی اين بار در چهاردهمين دوره رقابت‌ها در جمع ۱۶ تيم موفق به راهيابی نشد.

ازبکستان ميزبان با تيمی ديگر از آسيای ميانه، تاجيکستان، و تيم‌های اردن و اندونزی در گروه الف قرار گرفت. گروه ج شامل تيم قهرمان ۲۰۰۶ و تيم حاضر مرحله نيمه پايانی دوره پيش، يعنی ژاپن به همراه استراليا و تيمهای تازه وارد تيمور لسته و ويتنام بود.

در گروه د، سه تيم آسيای غربی – امارات (تيم حاضر در مرحله نيمه پايانی دوره پيش)، عراق و کويت – و تيم چين با پيشينه دو بار قهرمانی قرار دارند که چين در سال ۱۹۹۸ و به در سال‌های اخير يعنی ۲۰۰۴ قهرمان شد.

کره شمالی و سوريه حريفان سرسخت ايران

سايت ای اف سی اعتقاد دارد که ايران رويارويی سختی با کره شمال، نايب قهرمان سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶، و سوريه خواهد داشت که سوريه در سال ۲۰۰۶ تا مرحله چهار تيمی پيش رفت.

از گروه دو تيم برتر (هشت تيم) به مرحله حذفی (يکچهارم پايانی) راه می‌يابند. چهار برنده مرحله يکچهارم پايانی در مسابقه نيمه پايانی بازی می‌کنند و دو برنده به مرحله پايانی راه می‌يابند. مسابقه‌ای برای رده سوم و چهارم نخواهد بود. چهار تيم مرحله نيمه پايانی به مسابقه‌های جام جهانی زير ۱۷ سال ۲۰۱۱ راه می‌يابند. مسابقه‌های ازبکستان در ورزشگاه‌های جار و باشگاه پاختاکور انجام می‌شود.

گروهبندی رقابت‌های زير ۱۶ سال قهرمانی آسيا


گروه الف – ازبکستان، تاجيکستان، اردن و اندونزی.
گروه ب – ايران، سوريه، کره شمالی و عمان.
گروه ج – ژاپن، استراليا، تيمور لسته و ويتنام.
گروه د – امارات، عراق، چين و کويت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG