لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۱۱
در يک ديدار تماشايی و پر افت و خيز، تيم ملی آرژانتين با دوگل کارلوس ته وز و يک گل گونزالو هيگوآيين سه بر يک بر تيم ملی مکزيک را شکست داد تا روز شنبه آينده در مرحله يکچهارم پايانی رو در روی آلمان بايستد.

در اين مسابقه هم ليونل مسی همه کار کرد جز گلزنی! در نيمه نخست آرژانتين با دو گل متفاوت مکزيک را دو بر صفر پشت سر گذاشت. در دقيقه ۲۶ با هجوم ته وز به سوی اسکار پرز، دروازه بان مکزيک، توپ توسط دروازه بان به طور ناقص دفع شد و به سوی مسی برگشت، با ضربه کوتاه مسی بار ديگر توپ به دهانه دروازه مکزيک بازگشت و ضربه سر ته وز در حالتی مشکوک به آفسايد به گل نخست انجاميد.

در پی اشتباه محض ريکاردو اوسوريو، مدافع ميانی تيم مکزيک در ارسال پاس ناقص به عقب، هيگوآيين در دقيقه ۳۳ گل دوم را وارد دروازه مکزيک کرد.

در شروع نيمه دوم شليک ناگهانی، تماشايی و سنگين ته وز در دقيقه ۵۲ از هيچ، زيباترين گل جام جهانی تا اين روز را ساخت تا آررژانتين با صلابت گامی ديگر به سومين قهرمانی در جام جهانی نزديک شود. ته وز پس از به ثمر رساندن دومين گل خود در اين مسابقه، در دقيقه ۵۸ جايش را به ورون داد.

ديه گو مارادونا در آفريقای جنوبی تيمی توفانی را به صحنه آورده است که تاکنون رقيبی بسيار جدی برای برزيل و ديگر مدعيان اروپايی نبوده است. در ادامه اين جام جهانی، توقف آرژانتين در برابر آلمان و يا حريفان بعدی حادثه بزرگ خواهد بود.

مکزيک در حالی مغلوب بی چون و چرای تيم آشنايش در قاره آمريکا شد که در برابر حريف لحظه ای از تلاش برای گلزنی باز نايستاد و سرانجام خاويرهرناندر جوان در دقيقه ۷۱ با مهار زيبای توپ ارسالی از سوی مارتين دميچليس، مدافع يارگيرش را دور زد و پا به توپ وارد محوطه جريمه شد تا با شليک تماشايی پای چپ به سقف دروازه، آرژانتين را به قبول نخستين گل در اين جام جهانی وادار کند.

مکزيک علاوه بر اين گل در شروع مسابقه هم توسط کارلوس سالسيدو يک توپ را از راه دور به ديرک افقی دروازه کوبيد و ضربه آندرس گوآردادو هم از کنار دروازه آرژانتين گذشت.

ديدار آلمان با آرژانتين ديدار دو باره دو تيم پس از پيکار در مرحله يکچهارم پايانی جام جهانی ۲۰۰۶ است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG