لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۰۲
در نخستين دوره رقابت‌های بين‌المللی کشتی آزاد جام «حبيبی و موحد» در قائمشهر مازندران، تيم ايران با شش مدال طلا، دو نقره، ۱۰ برنز و ۶۸ امتياز به مقام قهرمانی دست يافت.

امامعلی حبيبی و عبدالله موحد از کشتی‌گيران اسطوره‌ای ايران هستند که علاوه بر افتخارات و مدال‌های بسيار در پيش از انقلاب، به ترتيب حبيبی در ۱۹۵۶ و موحد در ۱۹۶۸ به مقام قهرمانی در المپيک هم رسيدند. امامعلی حبيبی پيش از شروع اين رقابت‌ها اعلام کرده بود که به دليل ناراحتی قلبی در آمريکا تحت مداوا است، اما خود را به محل اين مسابقه‌ها رساند. عبدالله موحد با اعلام شکستگی از ناحيه پا، از آمريکا به قائمشهر نيامد.

برخلاف بيشتر رقابت‌های بين‌المللی مدال و امتياز تنها يک کشتی‌گير در بالاترين رتبه هر وزن برای کشورهای با بيش از يک شرکت کننده محسوب می‌شود، با حضور پرتعداد کشتی‌گيران ايرانی، مدال و امتياز همه کشی گيران کشور ميزبان به حساب آمد. بر اين اساس مقام‌های دوم و سوم برای کشورهای روسيه و آمريکا به ترتيب با ۴۰ و ۳۰ امتياز اعلام شد. گرجستان با ۲۰ امتياز، بلاروس با ۱۶ امتياز و بلغارستان با ۱۰ امتياز به ترتيب به مقامهای چهارم تا ششم دست يافتند.

در جام حبيبی و موحد و ۷۰ کشتی گير ايرانی و کشتی گيرانی از نه کشور ديگر شرکت داشتند.

در وزن ۶۶ کيلوگرم ابراهيم نصيری توانست با نتيجه دو بر يک گايرچانوف از روسيه را شکست داد و به مقام نخست رسيد. رضوان گادژيف از بلاروس و کلمن اسکات از آمريکا به طور مشترک سوم شدند و برنز گرفتند.

در وزن ۷۴ کيلوگرم ايمان محمديان از ايران با برتری بر گادژی کادژيف از روسيه قهرمان شد. حسام مقدم از ايران و عقيل گليوف از روسيه به مدال مشترک برنز دست يافتند.

در وزن ۸۴ کيلوگرم علی‌اصغر بذری از ايران بر رايموند جوردن از آمريکا پيروز شد و به مدال طلا رسيد. در اين وزن صابر امامقلی پور و عمرگادژی ماگومدوف از روسيه به طور مشترک سوم شدند.

پيروزی فردين معصومی بر ترول دلانگو از آمريکا

فردين معصومی در کشتی پايانی وزن ۱۲۰ کيلوگرم بر ترول دلانگو از آمريکا با امتياز پيروز شد و به مدال طلای قهرمانی دست يافت. جعفر شمس ناتری و هادی پورعليجان، دو کشتی گير مازندرانی به طور مشترک سوم شدند.

جوانان کشتی آزاد ايران با پنج طلا نايب قهرمان آسيا شدند

پس از قهرمانی ايران در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسيا، تيم کشتی آزاد با وجود دستيابی به پنج مدال طلا در بانکوک تايلند، مقام نايب قهرمانی دوره پيش در هند را تکرار کرد.

ايران علاوه بر پنج مدال طلا، دو مدال برنز هم بدست آورد و به ۸۴ امتياز رسيد. اما عنوان قهرمانی به قزاقستان با ۸۶ امتياز رسيد. هند، قهرمان دوره قبل با ۸۱ امتياز سوم شد.

در وزن ۴۶ کيلوگرم مهران شيخی کشتی‌گيران ازبکستان، هند و قزاقستان را شکست داد و به مدال طلا رسيد.

در وزن ۶۹ کيلوگرم علی شفيع زاد بعد از دو پيروزی بر کشتی ‌گيران تايلندی و قزاق در ديدار پايانی حريفی از هند را شکست داد و به مدال طلا دست يافت.

در وزن ۷۶ کيلوگرم عليرضا کريمی موفق شد کشتی‌گيرانی از کره‌ جنوبی، ازبکستان و قزاقستان را شکست دهد و به سومين طلا برای ايران برسد.

در وزن ۸۵ کيلوگرم حيدر علی‌زايی با شکست کشتی‌گيرانی از ازبکستان، قزاقستان و هند به اين مهم نائل آمد.

در وزن ۱۰۰ کيلوگرم عبداله قمی پس از دو پيروزی بر کشتی گيران هند و قزاقستان به مدال طلا رسيد.

دو برنز ايران در وزن ۵۸ کيلوگرم توسط جواد ضيايی و در وزن ۶۳ کيلوگرم با نيما نعيمی بدست آمد. ضيايی پس از پيروزی بر کشتی‌گير ويتنامی از حريف قزاقستانی شکست خورد و در گروه بازنده ها با پيروزی بر کشتی گير ژاپنی و قرقيز برنز گرفت.

در وزن ۶۳ کيلوگرم نيما نعيمی پس از دو پيروزی مقابل کشتی‌گيران ويتنام و ژاپن در ديدار با حريف قرقيز مغلوب شد. او در ديدار رده‌بندی کشتی‌گير کره‌ جنوبی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

احسان سنچولی، رسول ثمينی و ناصر ضيايی کشتی گيران وزن های ۴۲، ۵۰ و ۵۴ کيلوگرم ايران با شکست در ديدار رده بندی از کسب مدال برنز بازماندند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG