لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۱۲

افشین قطبی از حسین كعبی شكايت كرد


حسین کعبی(راست) و افشین قطبی
افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، از حسین کعبی، بازیکن سرشناس تیم ملی، به دلیل اظهاراتش علیه او شکایت کرده و خواستار برخورد فدراسیون فوتبال ایران با این بازیکن شده است.

این روابط تیره از سه سال پیش و زمانی آغاز شد که قطبی سرمربی پرسپولیس بود، و حسین کعبی بازیکن این تیم .
در آخرین فهرست تیم ملی که هفته گذشته انتشار یافت، نام حسین کعبی در جمع ۳۵ بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی قرارندارد.

حسین کعبی پس از آگاهی از عدم دعوت به اردو، به خبرگزاری ایپنا گفت: «فدای سرم که به تیم ملی دعوت نشدم. من از قطبی چیزی یاد نگرفتم که حالا از عدم دعوتش ناراحت باشم. فوتبال ما چقدر بیچاره شده که کسی مثل قطبی باید بشود سرمربی آن».

اما آن چه منجر به شکایت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شده است، آن بخش از اظهارات حسین کعبی بود که مربی تیم ملی را متهم به دلالی کرد. حسین کعبی در‌ این باره گفت: «من از قطبی چیزی جز دلال‌‌ بازی و پول گرفتن یاد نگرفتم. قطبی چون پول می‌گیرد نگهش داشته‌‌اند. من ترسی از محرومیت ندارم و تنها حقایق را می‌گویم».

کعبی که ۹۰ بازی ملی در کارنامه خود دارد، عدم تمدید قراردادش با پرسپولیس در دوران سرمربیگری قطبی را ریشه اصلی این اختلافات دانسته و آقای قطبی را درمصاحبه‌اش یک مربی «کینه‌ای» معرفی کرده است.

زمستان سال گذشته، در تورنمنت چهارجانبه قطر، در شرایطی که بازی با نتیجه مساوی ۲-۲ دنبال می شد، اشتباه حسين کعبی کاپیتان ایران در دفع توپ منجر به رقم خوردن گل سوم قطری‌ها و شکست تیم ایران از میزبان رقابت‌ها شد. قطبی در کنفرانس خبری پس از بازی به شدت از کعبی انتقاد کرد.

در دو بازی بعدی ايران در آن تورنمنت، همچنين مسابقه با سنگاپور، کعبی جایی در ترکيب تيم نداشت. در آن زمان سایت «گل»، از مجادله شدید کلامی قطبی و کعبی بر سر بازوبند کاپیتانی تیم ملی خبر داده بود.

در حالیکه در نوروز امسال آقای قطبی با ارسال تاج گل و تماس تلفنی درگذشت پدرحسین کعبی را به وی تسلیت گفت با این حال این موضوع نتوانست باعث کاهش تنش بین این دو شود.

به این ترتیب با شکایت افشین قطبی از شاگرد سابق خود، جلسه رسیدگی به این پرونده جنجالی، سه شنبه ۱۱خرداد در کميته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران برگزار خواهد شد.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG