لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۳۰

پاسخگویی به سؤالات پزشکی؛ دکتر اسلامی وارد می‌شود!


با توجه به بالا گرفتن تب طب اسلامی و بعد از اینکه متوجه شدیم بر اساس این طب نمک فشار خون را به اذن خدا پایین می‌آورد، برآن شدیم که ما هم طب اسلامی خودمان را در معرض بیماران عزیز اسلامی قرار دهیم. علیهذا در این مطلب به تعدادی از سؤالات پرسیده شده توسط بیماران اسلامی پاسخ پزشکی اسلامی می‌دهیم قربة الی الله.

بیمار اول: آقای دکتر اسلامی من جدیداً زیادی عطش دارم. توصیه شما چیست؟ مادرم می‌گوید شربت آبلیمو بخور خوب میشی.

پاسخ دکتر اسلامی: از شربت آبلیمو پدیده‌ای مذموم و غربی است. این شربت ضاله متأسفانه در زمان پهلوی اول توسط کلنل محمدتقی‌خان پسیان پس از سفر به فرنگ به ایران آورده شد و یکی از دلایلی که مرحوم مدرس توسط استعمار پیر به قتل رسید مبارزات آن مرحوم در جنبش شربت آبلیمو بود.

برای رفع عطش احتیاط مستحب است شیر آب را باز کرده لبتان را در حالتی شبیه شتر به گونه‌ای که به صورت کامل قسمت خروجی لوله را در بر بگیرد برآن بنهید. مواظب باشید حتی یک قطره آب هم هدر نرود که حرام اندر حرام اندر حرام است.

بیمار دوم: آقای دکترِ اسلامی به داد من برسید. من علاقه خاصی به نیمرو به صورت چشم گاوی که زرده آن قلمبه شده باشد دارم اما همسرم با من مخالف است و تخم مرغ را هم می‌زند و بعد توی ماهیتابه می‌ریزد. این اختلاف باعث شده زندگی مشترک ما به خطر بیافتد و من الان چند شب است شب‌ها توی وان حمام می‌خوابم.

پاسخ دکتر اسلامی: خوابیدن توی وام آن هم تنها تنها و خالی خالی چون منجر به تولید فرزند نمی‌شود مکروه است و آنطور که در رساله ارزشمند «مصائب رگ به رگ» گفته شده برای مهره دوم کمر از پایین هم ضرر فراوان دارد. به گفته ابوبروفن در کتاب الطب و و الطب، احوط آن است اجماع نقیضین فی الوان من‌الحمام الی‌الکف صورت پذیرد.

بیمار سوم: آقای دکتر من زانو درد دارم و به دکتر غیراسلامی هم که می‌روم برایم قرص کلسیم تجویز می‌کند. شما چه توصیه‌ای دارید؟

پاسخ دکتر اسلامی: استفاده از قرص کلسیم چون تشکیل آن و نوع ساختش محل تردید است جایز نیست. مقداری آهک از بنایی سر کوچه برداشته توی آب حل کنید روزی سه بار بعد از غذا یک لیوان از آن میل کنید. استعمال آب‌‌آهک مستحب موکد است و هم زانوی شما رو خوب می‌کند هم انشاالله در آن دنیا سفر پرخاطره‌ای را از پل صراط به آنور برای شما فراهم خواهد کرد.

بیمار چهارم: آقای دکتر شوهر من شب‌ها هر ۲ ساعت یکبار از خواب می‌پرد و جیغ‌کشان دور خانه می‌دود و بعد یک پرس غذا می‌خورد و دوباره می‌خوابد. فردایش هم که از او می‌پرسم هیچی یادش نیست از این کارهایش. چه توصیه‌ای دارید؟

پاسخ دکتر اسلامی: متأسفانه شوهر شما صفرا و بلوایش با هم مخلوط شده که بیماری خطرناکی است. در ازمنه قدیم چنین بیمارانی را بیدار می‌کردند و ۳ بار به آنها می‌گفتند «کارد بخوره تو شکمت» تا متوجه اعمال زشتش شود.

برای درمان شوهرتان مقداری فلفل را در تفاله چای سرد شده دو شب پیش هم زده، کمی زردچوبه و پماد متیل‌سالسیلات در آن حل کنید. بعد بگذارید کمی جوش بخورد. سپس کمی عرق زیرپیراهن پسربچه نیمه‌بالغ به محلول اضافه کرده دوباره بجوشانید. بگذارید سرد شود و دوباره بجوشانید و این دفعه قبل اینکه سرد شود قبل از خواب داغ داغ بریزید توی دهن شوهرتان. انالله و انا الیه راجعون.

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG