لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۹:۳۴

تیراندازی در کلیسایی در تگزاس دست‌کم ۲۶ کشته به جا گذاشت


حضور نیروهای پلیس در محل حمله در ساترلند اسپرینگ

رسانه‌های آمریکایی خبر داده‌اند که در حمله به یک کلیسای تعمیدی در سادرلند اسپرینگ در تگزاس، ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند. پلیس تعداد کشته‌شدگان را دست کم ۲۶ تن ذکر کرده است.

آن طور که آسوشیتدپرس به نقل از کمیسر بخش ویلسون نقل کرده، این حمله دست کم ۲۶ کشته و شماری محروح به جا گذاشته است. سن کشته شدگان بین پنج تا ۷۲ سال بوده است.

عامل این حمله با ورود به کلیسا به روی حاضران آتش گشوده، و پس از آن به گفته مقام‌های مسئول، اقدام به فرار کرده اما پس از چندی کشته شده است.

با این حال کلانتر بخش گوآدالوپ، در همسایگی این منطقه، مشخص نیست که فرد حمله‌کننده به دست پلیس کشته شده، یا خود به زندگی‌اش پایان داده است.

گزارش خبرگزاری فرانسه در این زمینه حاکی است که فرد مهاجم پیش از ظهر روز یکشنبه به وقت محلی وارد این کلیسا شده، در شرایطی که به گفته شاهدان عینی به طور معمول ۵۰ تن در مراسم نیایش صبحگاهی این کلیسا حاضر می‌شوند.

این خبرگزاری به نقل از رسانه‌های محلی نوشته است یک کودک دو سال هم در میان مجروحان این تیراندازی دیده می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که در ژاپن به سر می‌برد، در واکنشی فوری به این خبر گفته است پلیس فدرال آمریکا و مأموران اجرای قانون در محل حاضر هستند و خود او از ژاپن موضوع را پیگیری می‌کند.

در واکنشی دیگر، فرماندار تگزاس در بیانیه‌ای این حمله «اقدامی شیطانی» توصیف کرده است.

دیدن نظرات (۹۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG