لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۶:۱۴

فیفا سامان قدوس را تا پایان سال محروم کرد


سامان قدوس با جریمه چهار میلیون یورویی هم مواجه شده است.

فیفا ستاره تیم ملی فوتبال ایران، سامان قدوس، را تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی از حضور در میادین باشگاهی و ملی محروم کرد. او علاوه بر محرومیت چهار ماهه، با جریمه سنگین چهار میلیون یورویی نیز مواجه شده است.

دلیل محکومیت آقای قدوس شکایت پارسال باشگاه هوئسکای اسپانیاست که سرانجام پس از بررسی طولانی در فدراسیون جهانی فوتبال، به مرحله صدور حکم رسید.

بر اساس این حکم سنگین، سامان قدوس ۱۶ بازی از لیگ فرانسه و همچنین ۴ بازی ملی از دور رفت مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق را از دست خواهد داد.

سامان قدوس هنگامی که برای باشگاه اوسترشوندز سوئد بازی می‌کرد، قراردادی را با تیم هوئسکا امضا کرد، اما بعداً با تصمیم خودش و باشگاه سوئدی از رفتن به اسپانیا صرف‌نظر کرد.

این محرومیت شامل اوسترشوندز هم شده و این تیم دو پنجره بعدی نقل و انتقال زمستانی و تابستانی را از دست می‌دهد. هم قدوس و هم اوسترشوندز برای شکایت به دادگاه عالی ورزش سه هفته فرصت دارند.

سامان قدوس پس از انصراف از پیوستن به تیم اسپانیایی، راهی باشگاه آمیان فرانسه شد. هوئسکا که نتوانسته بود قدوس را به خدمت بگیرد، در پایان فصل از لالیگا به دسته پایین‌تر سقوط کرد.

وقوع تخلف و احتمال محرومیت از سوی فیفا در همان مقطع اعلام شده بود. در پنجره تابستانی اخیر هم گفته شد که باشگاه برنتفورد انگلیس به دلیل محرومیت قریب‌الوقوع سامان قدوس از جذب او منصرف شده است.

فیفا اعلام کرده است که مجازات سنگین آقای قدوس بر پایه ماده ۱۷ از بندهای ۳ و ۴ اعمال می‌شود.

باشگاه و بازیکن خاطی باید طی یک ماه آینده جریمه هنگفت چهار میلیون یورویی را به تیم اسپانیایی پرداخت کند.

پیشتر مشابه این اتفاق برای مهدی طارمی رخ داد که از قرارداد امضاشده با ریزه اسپور ترکیه صرف‌نظر کرد و به پرسپولیس بازگشت.

علاوه بر جریمه نقدی، هم طارمی چهار ماه محروم شد و هم این‌که فیفا دو پنجره نقل و انتقال سرخپوشان را بست. شکایت پرسپولیس برای تغییر حکم صادرشده به نتیجه نرسید.

باشگاه اوسترشوندز اعلام کرده است که از رأی صادرشده متعجب شده و برای تجدیدنظر اقدام خواهد کرد.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG