لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۰:۵۳

بورس مهسا ژینا امینی در رادیوفردا


دوره بورسیه: ۵ ژانویه ۲۰۲۴ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۴
آخرین مهلت ارسال درخواست: ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳
زمان اعلام نتایج: ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳

رادیوفردا برای گرامی‌داشت مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله کُرد ایرانی که جان‌باختن او در شهریور ۱۴۰۱ در بازداشتگاه گشت ارشاد جمهوری اسلامی به اعتراضات گسترده سراسری انجامید، طرحی به نام «بورس مهسا ژینا امینی» ارائه می‌دهد.

بورس مهسا امینی، به عنوان ادای احترام به زندگی مهسا و با هدف پشتیبانی از آزادی بیان زنان جوان، آنان را یاری می‌کند تا فعالیت‌های خود در پشتیبانی از حقوق و آزادی زنان را پی بگیرند.

این برنامه به طور سالانه برای سه زن جوان ایرانی در نظر گرفته می‌شود که پیشینۀ اثبات‌شده‌ای در دفاع از آزادی بیان، توانمندسازی زنان و برابری زنان در جامعه از طریق روزنامه‌نگاری، هنر، ادبیات و شعر داشته باشند.

جزئیات برنامه

این طرح به مدت سه ماه و از راه دور اجرا می‌شود. برگزیدگان ماهانه مبلغ یک هزار دلار کمک‌هزینه دریافت خواهند کرد و برای تولید محتوا در مورد حقوق زنان در ایران، با دبیران رادیوفردا همکاری نزدیک خواهند داشت.

شرایط پذیرش

این کمک‌هزینه با شرایط رقابتی اعطا می‌شود و گزینش افراد منتخب بر عهدۀ هیئتی متشکل از روزنامه‌نگاران رادیوفردا خواهد بود.

متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشند:

۱. زن، مقیم خارج از ایران، و بین ۱۸ تا ۲۵ ساله باشند

۲. با رسالت و مأموریت رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی هم‌سو باشند

۳. به زبان فارسی تسلط کامل داشته باشند

۴. با زبان انگلیسی در حد نیاز برای ارتباطات کاری آشنا باشند

نحوۀ درخواست

داوطلبان باید مدارک زیر را ارسال کنند:

۱. رزومه، شامل اطلاعات تماس فعلی

۲. انگیزه‌نامه

۳. دو نمونه کار

جزئیات هر بخش مربوط به درخواست بورسیه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

درخواست بورسیه باید به زبان انگلیسی انجام شود، اما نمونۀ کارها می‌تواند فارسی باشد.

لطفاً نمونه‌ها را به‌صورت پیوست و از طریق این پورتال درخواست آنلاین ارسال کنید.

رزومه

لطفاً رزومۀ به‌روزشدۀ خود را به‌همراه اطلاعات تماس فعلی ارسال کنید. اطلاعات تماس باید شامل نام، نشانی ایمیل، نشانی نمایۀ (پروفایل) فرد در رسانه‌های اجتماعی، شماره تلفن، نشانی فعلی و نشانی دائمی فرد، سابقۀ کاری دقیق از زمان تکمیل تحصیلات رسمی و سوابق تحصیلی باشد.

لطفاً اگر موفق به کسب جایزه‌ای درخور توجه یا دستاوردی ممتاز شده‌اید، یا در حال حاضر در گروه‌های حرفه‌ای، سیاسی یا سایر گروه‌ها عضویت دارید یا اخیراً داشته‌اید، موارد را به‌صورت فهرست‌وار درج نمایید. همچنین لطفاً ذکر کنید که آیا مدرکی مربوط به مهارت زبان انگلیسی دریافت کرده‌اید یا نه. در صورت دریافت این مدرک، سطح آن را نیز قید کنید.

انگیزه‌نامه

لطفاً در انگیزه‌نامه، دلایل خود را برای درخواست این کمک‌هزینه،علایق روزنامه‌نگاری، ارزش‌ها یا تجربیاتی که شما را در این طرح واجد شرایط می‌کند، بیان کنید و اهداف حرفه‌ای خود پس از اتمام دورۀ بورسیه را نیز ذکر کنید.

نمونه‌های کار

لطفاً دو نمونه از بهترین کارهای پیشین خود را، در هر شکل و پلتفرمی که انجام شده، به زبان اصلی آن، به صورت پیوست ارسال کنید. از تاریخ اصلی انتشار نمونه‌کارها تا مهلت درخواست بورسیه نباید بیش از ۱۲ ماه گذشته باشد. تمام نمونه‌ها باید تاریخ داشته باشند.

پرسش‌ها

اگر در مورد این بورسیه تحصیلی پرسشی دارید، لطفاً با ایمیل fellowships@rferl.org مکاتبه کنید.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG