لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۳۳

ریزش بهمن در ترکیه؛ دست‌کم ۳۲ نفر کشته شدند


تاکنون اجساد ۲۳ نفر از ماموران امداد از زیر برف بیرون کشیده‌ شده‌اند

تازه‌ترین گزارش‌ها در مورد ریزش بهمن در مناطق کوهستانی شرق ترکیه حاکی از آن است که حداقل ۳۲ نفر از جمله بیش از ۲۰ تن از اعضای گروه‌های امداد که برای نجات دو نفر به محل وقوع بهمن اول شتافته بودند، خود بر اثر ریزش بهمن دوم زیر برف مانده و جان باخته‌اند.

مقامات مسئول اعلام کردند که پس از ریزش اولین بهمن در روز سه‌شنبه که ۵ نفر در آن جان باختند حدود ۳۰۰ مامور امداد به یکی از جاده‌های کوهستانی اطراف شهر باغچه سرای در استان وان اعزام شدند.

حوالی نیمرز چهارشنبه ماموران اعزامی به منطقه زیر بهمن دوم رفتند.

محمد امين بيلمز، استاندار وان روز چهارشنبه گفت تاکنون اجساد ۲۳ نفر از ماموران امداد را از زیر برف بیرون کشیده‌اند. قربانیان هشت مامور پلیس، سه مامور آتش‌نشانی، سه نگهبان روستایی و ۹ فرد داوطلب هستند.

به گفته مقامات استان وان، عملیات تجسس برای پیدا کردن سایر اجساد و امداد رسانی به سایر افرادی که ممکن است هنوز زنده باشند، ادامه دارد.

اداره سوانح طبیعی ترکیه در بیانیه‌ای تعداد قربانیان اولین بهمن را ۵ نفر اعلام کرد ولی تاکنون تعداد دقیق قربانیان بهمن دوم را مشخص نکرده است.

بر اثر ریزش بهمن اول در روز سه‌شنبه یک خودرو برف‌روبی و یک مینی‌بوس زیر برف رفتند. طبق آخرین گزارش‌ها راننده خودرو برف‌روب و ۷ مسافر مینی‌بوس از این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

وزارت کشور ترکیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد حدود ۳۰ نفر از ماموران امداد که توانسته اند‌ از بهمن بگریزند، اکنون برای مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

تصاویر از محل ریزش بهمن نشان می‌دهد که حداقل سه خودرو در عمق یک دره واژگون شده، تعدادی از ماموران امداد درحال بالارفتن از یک شیب تند و بیرون رفتن از توده برف هستند و تعداد دیگری با بیل و پارو مشغول حفاری در برف هستند.

مه غلیظ، ریزش برف سنگین و باد شدید عملیات نجات را بسیار دشوار کرده است.

با استفاده از گزارش‌های سی‌ان‌ان و گاردین؛ ش.ر/س.ن
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG