لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۰۲

کمپین «حق زندانی» برای دسترسی زندانیان به تغذیه، بهداشت و امکانات درمانی مناسب


به تازگی کمپین حق زندانی برای حمایت از حقوق زندانیان در ایران راه‌اندازی شده است. این کمپین ابتدا توسط آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی با نامه به رئیس سازمان زندان‌ها شکل گرفت و پس از آن سازمان اتحاد برای ایران با جمع‌آوری امضا برای این کمپین این حرکت را ادامه داد.

آتنا دائمی به خاطر فعالیت‌هایش در سال‌های اخیر دوبار تاکنون بازداشت شده و پس از بیماری در زندان تصمیم گرفته برای بهبود وضعیت زندانیان تلاش کند.

کمپین «حق زندانی» می‌گوید هر زندانی یک انسان است و به هر دلیلی که زندانی است، از حقوق انسانی برخوردار است. بخشی از این حقوق در آیین‌نامه سازمان زندانها منعکس شده و امضاکنندگان این کمپین خواستار رعایت این حقوق هستند.

این حقوق شامل حق بهره‌مندی از تغذیه، بهداشت و دسترسی به امکانات درمانی مناسب است.

این کمپین درحالی فعالیت می‌کند که چند نفر از زندانیان ازجمله آرش صادقی و مرتضی مرادپور بیش از ۶۰ روز است در اعتصاب غذا هستند.

مهدی امینی‌زاده، پژوهشگر اطلس زندان‌های ایران در سازمان اتحاد برای ایران، در گفت‌وگو با رادیو فردا درباره این کمپین و ویژگی‌های آن می‌گوید:

please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00
لینک مستقیم

  • 16x9 Image

    فرین عاصمی

    فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی از جمله روزنامه ایران کار می‌کرد. او بین سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ مدتی در بی‌بی‌سی فارسی مشغول به کار بود و از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است.

    فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: ​https://telegram.me/Fareenassemi

XS
SM
MD
LG