لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ تهران ۲۳:۱۱

میچ مک کانل: دونالد ترامپ شایسته نامزدی حزب جمهوریخواه است


دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آمریکا

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواهان در سنای آمریکا، دونالد ترامپ را یک «پدیده» خواند و به عنوان یک فرد غیرسیاسی، او را شایسته نامزدی این حزب دانست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سناتور مک کانل،‌ روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد در گفت‌وگو با شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» آمریکا گفت،‌ که به اعتقاد او دونالد ترامپ،‌ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری، نمی‌تواند این حزب را به شکلی بنیادین تغییر دهد اما می‌تواند به حزب جمهوریخواه کمک کند تا بتواند به کسانی دست یابد که پیشتر رای نمی‌دادند.

به گفته سناتور میچ مک کانل، این موضوع باعث خواهد شد که نامزد احتمالی این حزب یعنی دونالد ترامپ بتواند به صورت رقابتی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کند.

این سناتور پرنفوذ همچنین گفت او با حمایت از دونالد ترامپ مشکلی ندارد چرا که او در بسیاری از انتخابات مقدماتی درون حزبی پیروز شده است. وی تاکید کرد: «ما لازم است که به این روند انتخاباتی احترام بگذاریم».

در همین روز، جری براون، فرماندار ایالت کالیفرنیا، با حمایت از هیلاری کلینتون به عنوان نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر گفت که برای جلوگیری از رسیدن دونالد ترامپ به کاخ سفید،‌ خانم کلینتون تنها گزینه است.

به گزارش رویترز، آقای براون در نامه‌ای که در اینترنت منتشر ساخته است، علت حمایت خود از هیلاری کلینتون را تنها راه جلوگیری از رسیدن کاندیدای «خطرناکی» چون دونالد ترامپ به ریاست جمهوری دانسته است.

جری براون که یک دمکرات محبوب توصیف می‌شود، از برنی سندرز، دیگر نامزد احتمالی انتخابات درون حزبی تمجید کرد اما افزود که هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی بیش از سه میلیون رای بیشتری کسب کرده و هیات‌های نمایندگی زیادتری به او رای داده‌اند.

آقای براون همچنین تاکید کرد که دمکرات‌ها باید از مشاجره با یکدیگر پرهیز کنند و محور تمرکز خود را به شکست دونالد ترامپ معطوف سازند که به گفته او خطری برای مهاجران، محیط زیست و صلح جهانی است.

حزب جمهوریخواه و حزب دمکرات ایالات متحده آمریکا دو حزب بزرگ این کشور هستند که بسیاری از مراکز تصمیم گیری و اجرایی این کشور را در دست دارند.

در حال حاضر، جمهوریخواهان در هر دو مجلس قانونگذاری آمریکا،‌ یعنی مجلس نمایندگان و مجلس سنا دارای اکثریت هستند.

XS
SM
MD
LG