لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۳۵

​کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست‌جمهوری، بحث شرکت یا عدم شرکت در انتخابات همچنان مطرح است.

بعضی از مخالفان شرکت در انتخابات می‌گویند رای دادن موجب مشروعیت‌بخشی به جمهوری اسلامی می‌شود و برخی موافقان هم می‌گویند برای جلوگیری از عقب‌گرد به گذشته و بدتر شدن وضعیت زندگی و معیشت مردم رای می‌دهند.

در برنامه دیدگاه‌های این هفته با حضور دو کارشناس به این موضوع پرداخته‌ایم که آیا شرکت در انتخابات به نظام جمهوری اسلامی مشروعیت می‌بخشد؟

با حضور دو کارشناس: مهران مصطفوی، از اعضای همبستگی ملی جمهوری‌خواهان ایران و از فعالان سیاسی نزدیک به ابوالحسن بنی‌صدر، نخستین رئیس‌جمهور ایران ساکن فرانسه و علی افشاری، تحلیلگر سیاسی در واشنگتن.

مهران مصطفوی معتقد است کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند سرنوشت خود را به دست ولایت فقیه می‌سپارند که برای همه امور مردم تصمیم می‌گیرد.

علی افشاری اما می‌گوید کسانی که در اعتراض به وضع موجود رأی می‌دهند، از همین فرصت‌های نمادین برای ریاست‌جمهوری یا بیرون کردن نزدیکان کنونی آیت‌الله خامنه‌ای از نهادهایی مثل مجلس خبرگان استفاده کند، رأی آنها برای جمهوری اسلامی مشروعیت‌آفرین نیست.

آیا رأی دادن در انتخابات، برای جمهوری اسلامی مشروعیت می‌آورد؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:38:44 0:00
لینک مستقیم

  • 16x9 Image

    فرین عاصمی

    فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی از جمله روزنامه ایران کار می‌کرد. او بین سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ مدتی در بی‌بی‌سی فارسی مشغول به کار بود و از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است.

    فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: ​https://telegram.me/Fareenassemi

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG