لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۳۹

کشته و زخمی شدن ۲ باربر مرزی دیگر در غرب ایران


از غرب ایران خبر می‌رسد که روز پنج‌شنبه گذشته یک باربر مرزی به نام کمال محمدی در مناطق مرزی بانه هدف تیر مرزبانان نیروی انتظامی ایران قرار گرفته و کشته شده‌است.

بنا بر گزارشی دیگر، دو روز پیش از این هم در روز سه‌شنبه باربر مرزی دیگری به نام سلیم خلیلی در مناطق مرزی اشنویه به ضرب گلوله مرزبانان ایران به شدت زخمی شده‌است.

باربران مرزی معروف به «کولبر» افرادی هستند که عموماً از فرط تهیدستی یا نبود مشاعل کافی در بخش‌های رسمی و متعارف اقتصاد ایران به کار انتقال مواد خوراکی و کالاهای خانگی و الکترونیکی کوچک از مرزها روی می‌آورند.

ادامه هدف‌گیری باربران مرزی با سلاح گرم مرزبانان ایرانی در شرایطی صورت می‌گیرد که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در یک سخنرانی عمومی در بهمن ماه ۱۳۹۶ گفت: «من مرادم از قاچاق، فلان کوله‌بر ضعیف بلوچستانی نیست، که حالا می‌رود آن طرف و چیزی با کول خودش می‌آورد این طرف. اینها که چیزی نیست، اینها اهمیتی ندارد. با آنها مبارزه هم نشود اشکالی ندارد …»

رادیو فردا در آغاز گفت‌وگویی با سوما صفاری، گزارشگر آژانس خبری موکریان در سنندج، از او خواسته‌است جزئیات خبر کشته و زخمی شدن دو باربر مرزی را با شنوندگان رادیو فردا در میان بگذارد:

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00
لینک مستقیم

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG