لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۳۶
«رادیوفردا» برای سومین سال پیاپی قصد دارد تا با آرای مخاطبان خود، خبرسازترین چهره سال ۹۲ را انتخاب کند.

در سومین دوره انتخاب خبرساز سال، ‌بیش از ۲۰۰ روزنامه نگار و اهالی خبر، نامزدهای خود برای احراز عنوان «خبرسازترین چهره سال ۹۲ به انتخاب مخاطبان رادیو فردا» را معرفی کردند.

حاصل آن نظرخواهی،‌ فهرست ده نفره ‌ای است که در ادامه می‌توانید نام و معرفی کوتاهی از آنها را بخوانید.

مخاطبان رادیو فردا می‌توانند به طور مستقیم از طریق وب سایت رادیو فردا، ارسال پیامک به شماره ۰۰۴۲۰۶۰۳۸۷۴۱۵۰ یا تماس با پیامگیر رادیو فردا به شماره ۰۰۴۲۰۲۲۱۱۲۲۱۱۲ یا از طریق آدرس ای‌میل info@radiofarda.com گزینه مورد نظر خود برای عنوان «خبرسازترین چهره سال ۹۲» را انتخاب کنند.

در نخستین دوره برگزاری این نظرخواهی در رادیو فردا، که در سال ۹۰ برگزار شد، رضا پهلوی، فعال سیاسی و فرزند محمدرضا پهلوی آخرین پادشاه ایران و در دومین دوره برگزاری این رقابت در سال ۹۱، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر به انتخاب مخاطبان رادیو فردا، خبرسازترین چهره‌های دو سال گذشته لقب گرفتند.

شما نیز می‌توانید با شرکت در این نظرخواهی و انتخاب یکی از گزینه های فهرست ده نفره نهایی، «خبرسازترین چهره سال ۹۲» را معرفی کنید.

۱- روحانی حسن: رئیس‌جمهوری ایران که در خردادماه سال ۹۲ برنده انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

۲- زنجانی بابک: سرمایه‌دار و بازرگان ثروتمند ایرانی که در پی وارد آمدن اتهاماتی به او مبنی بر ویژه‌خواری بازداشت و روانه زندان شد.

۳- ظریف محمد جواد: وزیر امورخارجه ایران که ریاست تیم مذاکره‌کنندگان ایران با کشورهای ۵+۱ را برعهده دارد.

۴- کروبی مهدی: رئیس دوره‌های چهارم و ششم مجلس شورای اسلامی در ایران و از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ که به نتایج اعلام شده در آن انتخابات اعتراض داشت و از بهمن ماه سال ۸۹ در حبس خانگی به سر می‌برد.

۵- محمدیان محمدعلی: معلم و آموزگار اهل مریوان که در همبستگی با ماهان یکی از دانش‌آموزانش که در پی بیماری خاصی، موهای سرش ریخته بود، سر خود را تراشید.

۶- مرتضوی سعید: قاضی و دادستان پیشین و رئیس سازمان تامین اجتماعی ایران در دولت محمود احمدی‌نژاد که در گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی به فساد مالی و سوءاستفاده از مقام خود متهم‌ شده است.

۷- مطهری علی: نماینده اصولگرای تهران در مجلس شورای اسلامی و از منتقدان محمود احمدی‌نژاد، که تا کنون چندین بار به دلیل سخنان اعتراضی خود از جمله در زمینه حصر و حبس رهبران معترضان انتخابات ۸۸ خبرساز شده است.

۸- موسوی میرحسین: آخرین نخست وزیر ایران و از نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران در سال ۸۸ که به نتایج اعلام شده برای آن انتخابات اعتراض داشت و از بهمن ماه سال ۸۹ همراه با همسر خود زهرا رهنورد، در حبس خانگی است.

۹- نوری‌زاد محمد: کارگردان، فیلمانه‌نویس و مستندساز منتقد جمهوری اسلامی است که مدتی را در زندان و سلول انفرادی گذراند. ‌نامه‌های انتقادآمیز او به آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در رسانه‌ها و فضای اینترنت بسیار خبرساز شد.

۱۰- هاشمی رفسنجانی اکبر: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران که پیش از این ریاست بر مجلس خبرگان، رئیس‌جمهوری ایران و ریاست بر مجلس شورای اسلامی را نیز در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. اکبر هاشمی رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران نامزد شد، اما شورای نگهبان او را فاقد صلاحیت برای احراز این پست دانست.

----------------------------------------------------------
* توضیح مهم: برای انتخاب چهره خبرساز سال ۹۲، از فرم نظرخواهی کنار صفحه استفاده کنید. نظراتی که در بخش کامنت‌های درج شود، در جمع‌بندی رادیو فردا منظور نخواهند شد.
XS
SM
MD
LG