لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۲۶

با آنکه چند روزی از اظهارات انتقادی حسن روحانی درباره عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس می‌گذرد، اما واکنش‌ها به این گفته‌ها ادامه دارد. روز دوشنبه برای دومین روز پیاپی جمعی از نمایندگان مجلس علیه صحبت‌های رئیس جمهوری ایران نامه‌ای‌منتشر کردند.

امضاکنندگان این نامه اعضای فراکسیون روحانیت مجلس بودند که در آن با ابراز تاسف از صحبت‌های اخیر رئیس جمهوری ایران از او خواسته بودند که به عنوان مجری انتخابات موضعی به سود جریان سیاسی خاص اتخاذ نکند و همچنین به گفته امضاکنندگان این نامه از تضیف شورای نگهبان خودداری کند.

روز یکشنبه هم ۲۱ نماینده اصولگرای مجلس در نامه‌ای به شورای نگهبان، دولت حسن روحانی را به تلاش برای ایجاد مجلسی به گفته آنها «دولت ساخته» و «مطیع» متهم کردند و از شورای نگهبان خواستند که دولت را «ملزم به رعایت بی‌طرفی» در انتخابات مجلس کند.

بابک غفوری‌آذر در گزارشی به دلایل واکنش گسترده اصولگرایان به اظهارات حسن روحانی پرداخته است.

  • 16x9 Image

    بابک غفوری آذر

    بابک غفوری‌آذر از سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار و گزارشگر با رادیو فردا همکاری می‌کند. او در این مدت علاوه بر تهیه گزارش و گفت‌وگو در حوزه‌های مختلف، تحولات حوزه سینما و تئاتر را از نزدیک دنبال کرده، و تهیه‌کننده برنامه هفتگی صحنه است.

XS
SM
MD
LG