لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۲۳
هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه، ۲۷ شهريور، در جلسه فوق‌العاده خود، فرهاد دانشجو را از ریاست این دانشگاه برکنار و حمید میرزاده، معاون وی را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، یاسر هاشمی رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اعلام کرده است که «با اکثریت آرای اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد، حمیدمیرزاده به عنوان رییس جدید دانشگاه انتخاب شد که به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شود.»
حمید میرزاده، مسوول دبیرخانه هیات موسس و عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی است و پیش‌تر معاون عبدالله جاسبی، رییس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی بود که با روی کار آمدن دولت دوم محمود احمدی‌نژاد از کار برکنار شد.
هفته پیش، خبرگزاری‌های ایران از تلاش برخی اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای برکناری فرهاد دانشجو، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، خبر داده بودند.
پس از انتشار خبر تلاش برای برکناری آقای دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد، اصولگرایان این اقدام را «سیاسی» خوانده و نسبت به آن انتقاد کردند، از جمله روزنامه «جوان» که از آن به عنوان روزنامه نزدیک به سپاه پاسداران یاد می‌شود، در گزارشی تاکید کرده بود که «۸۷ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد عزل دانشجو را سیاسی می‌دانند.»
در مقابل، انتشار خبر تلاش برای برکناری فرهاد دانشجو، با استقبال روزنامه‌های نزدیک به اصلاح طلبان همراه شد که آن را «پایان سیاسی کاری در دانشگاه آزاد» توصیف کرده بودند.
فرهاد دانشجو، برادر کامران دانشجو، وزیر علوم محمود احمدی نژاد، در اسفندماه سال ۹۰، پس از کشمکش بسیار بر سر برکناری عبدالله جاسبی، رییس پیشین این دانشگاه، با حمایت دولت به ریاست دانشگاه آزاد رسید.
دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی همان زمان به روند این انتخاب اعتراض کرده و صدور حکم ریاست کامران دانشجو برای برادرش را «غیرقانونی» توصیف کرده بود. گزینه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، حمید میرزاده، معاون عبدالله جاسبی بود که در نهایت نتوانست ریاست دانشگاه آزاد را به دست آورد.
فرهاد دانشجو پس از رسیدن به کرسی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی که از ابتدای تاسیس، عبدالله جاسبی یک تنه بر آن ریاست کرده بود، تغییرات مدیریتی گسترده‌ای را رقم زد و بیش از ۴۰ مدیر ارشد دانشگاه آزاد اسلامی را برکنار کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG