لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۱۳

ملاقات با فاطمه رهنما


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به چهاردیواریی است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی عقیدتی» خوانده می‌شوند.

خواهرش می‌گوید،‌ مادرشان از غصه ندیدن خواهرش دق کرد و مرد. آن‌طور که او می گوید مسوولان قضایی و امنتیی حتی اجازه حضور او را در مراسم درگذشت مادرش ندادند.

ملاقات با فاطمه رهنما
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

فاطمه رهنما در مردادماه سال ۸۸ در میانه وقایع پس از برگزاری انتخابات آن سال بازداشت شد،‌ او هم پرونده‌ای شاپور کاظمی،‌ برادر زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی بود.

رسانه‌های نزدیک به حکومت، در خبرها و گزارش های خود‌ از فاطمه رهنما با عنوان «معشوقه» شاپور کاظمی یاد می کردند. اما به گفته خواهرش، زمانی که مدارک ازدواج او با شاپور کاظمی به دادگاه ارایه شد، اتهام روابط نامشروع و اعمال منافی عفت عمومی به اتهام دیگری برای خانم رهنما تبدیل شد، اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق و محاربه.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG